Американські вчені заявили про прорив у галузі термоядерного синтезу

Відео
Поділитися
Американські вчені заявили про прорив у галузі термоядерного синтезу Вчені досягли прориву в термоядерному синтезі © LLNL
Дослідники вперше отримали більше енергії, ніж витратили на підтримку реакції.

Міністерство енергетики США оголосило про прорив у галузі термоядерного синтезу. Дослідникам вперше вдалося отримати за допомогою термоядерної реакції більше енергії, ніж витратили на її підтримку.

Як повідомляється в прес-релізі міністерства, прорив був ще 5 грудня, але повідомили про нього лише зараз. Досягнення називають «історичним» та «першим у своєму роді».

«Ми мали теоретичне розуміння термоядерного синтезу більше століття, але шлях від знання до дії може бути довгим і важким. Сьогоднішня віха показує, що ми можемо зробити, проявляючи наполегливість», — заявила Араті Прабхакар, головний радник президента США з науки та технологій та директор Управління науково-технічної політики Білого дому.

В ході експерименту вчені з Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса витратили 2,05 мегаджоуля енергії, а отримали 3,15 мегаджоуля. Натомість, як зазначає Міністерство енергетики США, щоб застосовувати цю технологію для живлення будинків та підприємств потрібні подальші дослідження.

Синтез - це процес, при якому два легкі ядра об'єднуються в одне важче ядро, вивільняючи велику кількість енергії. У 1960-х роках група вчених висунула гіпотезу про те, що лазери можна використовувати для індукції термоядерного синтезу у лабораторних умовах. Пізніше ця ідея перетворилася на термоядерний синтез з інерційним утриманням, започаткувавши більш ніж 60-річні дослідження та розробки в галузі лазерів, оптики, діагностики, виготовлення мішеней, комп'ютерного моделювання та симуляції тощо.

Щоб реалізувати цю ідею, вчені будували все більш потужні лазерні установки, що призвело до створення NIF – найбільшої та найпотужнішої лазерної системи у світі. Розмірами ця система нагадує стадіон, вона використовує потужні лазерні промені для створення температур і тисків, подібних до тих, які виникають в ядрах зірок і планет-гігантів, а також усередині вибухової ядерної зброї.

Раніше китайський токамак EAST, який також називають "штучне Сонце", встановив новий рекорд безперервної роботи. Він зміг досягти температури 70 мільйонів градусів Цельсія і підтримувати її протягом 17 хвилин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі