Океанська вода біля узбережжя Флориди розігрілася так сильно, що стала небезпечною для третього за величиною бар'єрного рифу у світі. Тому вчені змушені витягувати корали з океану, щоб помістити їх у прохолодніші контейнери на землі, повідомляє Science alert.
«Гаряча вода шкідлива для будь-яких морських організмів, чи то корали, риби чи омари. Таким чином, ми ризикуємо масовою загибеллю риб, морських черепах тощо», - сказав Алекс Нойфельд, координатор проектів Фонду відновлення коралів.
Раніше цього місяця температура поверхні води біля узбережжя Флориди піднялася до рекордних 32,2 градусів за Цельсієм. Незабаром у затоці Манаті досягла рекордних 38,3 градуса. Корали витримують температуру води від 21 до 28,8 градуса Цельсія.
Вчені, які працюють під керівництвом Нойфельда, а також інші групи дослідників збирають зразки різних генетичних штамів коралів з розплідників «і доставляють їх до наземних об'єктів, де можна контролювати параметри води та де вони можуть бути захищені»
Високі температури води сприяють знебарвленню коралів, що є показником сильного стресу.
Це викликає занепокоєння не лише вчених, а й бізнесменів, які займаються туризмом. За даними Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, коралові рифи Флориди приносять близько двох мільярдів доларів на рік та сприяють створенню 70 400 робочих місць з повною або частковою зайнятістю.
Нагадаємо, 3 липня стало найспекотнішим днем у світі. Середня загальносвітова температура досягла 17,01 градуса за Цельсієм, перевищивши рекорд серпня 2016 в 16,92 °C.