Airbus створить зонд для дослідження супутників Юпітера

Поділитися
Airbus створить зонд для дослідження супутників Юпітера JUICE буде запущений в 2022 році, а системи Юпітера він досягне через 7,5 років © airbusdefenceandspace.com
На зонді JUICE буде встановлений найбільший в історії космічних досліджень сонячний генератор розміром 97 кв. м.

Європейське космічне агентство (ЄКА) уклало контракт з Airbus Defence and Space на суму 350 млн євро на будівництво зонда для дослідження супутників Юпітера.

Зонд під назвою JUICE (Jupiter icy moons explorer) буде запущений в 2022 році з допомогою ракети Ariane 5. Через 7,5 років він сягне системи Юпітера і через деякий час вийде на орбіту його супутника Ганімеда.

Місія JUICE спрямована на пошуки ознак існування життя на супутниках Юпітера. Особливу увагу планується приділити супутникам Каллісто, Європа та Ганімед.

Вага JUICE складе 5,5 тонн. Зонд буде отримувати енергію від найбільшого в історії космічних досліджень сонячного генератора розміром 97 кв. м. Субпідрядниками у будівництві JUICE будуть більш ніж 60 європейських компаній.

Раніше NASA опублікувало відеозапис, в якій показано Юпітер у роздільній здатності 4K. NASA зробило відеозапис Юпітера з фотографій, які були зроблені телескопом "Хаббл" в різні роки. Зіставлення фотографій дозволило створити нову карту Юпітера і простежити за змінами на планеті. Зокрема, з'ясувалося, що Велика червона пляма Юпітера змінюється в розмірах: за земний рік його розмір по довгій осі скоротився на 240 км.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі