Вчені з Брюссельського вільного університету заявили про те, що 70 мільйонів років тому на доба Землі була коротшою на півгодини. До такого висновку дослідники прийшли, проаналізувавши мушлю представника вимерлого виду двостулкових молюсків Torreites sanchezi, повідомляє "Популярная механика".
Цей вид молюсків вимер 66 мільйонів років тому і у нього немає прямих нащадків. Разом з тим, у них є спільна з сучасними молюсками риса – зростання раковини, яке відбувається по одному шару на добу. Якщо вирахувати тривалість життя молюсків, то по кільцях-шарах можна зрозуміти, скільки днів у році було 70 мільйонів років тому.
Мас-спектрометричний, рентгенівський, ізотопний та інші методи аналізи мушлі показали, що вимерлий молюск комфортно відчував себе в теплій воді. Температура океану в Крейдяний період була значно вищою: близько 40 градусів за Цельсієм в літній час року і близько 30 - в зимовий. Сезонність відстежується по раковині викопного молюска так само, як у сучасних: кільця, що з'явилися в зимовий час, темніші.
Вивчивши літні і зимові кільця мушлі, вчені прийшли до висновку, що молюскові було дев'ять років. Кількість кілець у кожному році склало 372, а не 365. Це свідчить про те, що доба тривала 23,5 години, а не звичні нам сьогодні 24. Уповільнення обертання Землі пояснюється гравітаційним впливом Місяця, що викликає на планеті сили приливного тертя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше американські вчені заявили про те, що молода Земля виглядала не так, як зараз. Ще 3,2 мільярда років тому всю поверхню нашої планети покривав шар океанічних вод.