Разом з тим, наголошується, що NASA віддало 2017 року друге місце. Різниця виникла через відмінності в методі підрахунків. Найспекотнішим в історії спостережень в обох випадках був визнаний 2016 рік.
За результатами обох підрахунків виявилося, п'ять найбільш спекотних років в історії були з 2010 року.
Середні приповерхневі температури суші і океану в 2017 році перевищили середній показник ХХ століття на 0,84 градуси Цельсія. Середні температури планети безперервно "обганяють" цей показник протягом 40 років, починаючи з 1977 року.
Вчені підкреслюють, що середні температури збільшуються на 0,7 градуса Цельсія в десятиліття з 1880 року і вдвічі швидше з 1980. Велика частина температурних рекордів у 2017 році була зареєстрована в центральних районах Північної Америки, на півдні Південної Америки і в Центральній Азії.
Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.