Збірна України розійшлася миром з Голландією

У середу, 11 серпня, збірна України на «Донбас-Арені» у Донецьку розійшлася миром з віце-чемпіонами світу голландцями 1:1. Підопічні Мирона Маркевича поступалися у ході поєдинку суперникові, у складі якого не було жодного учасника Мундіалю у ПАР, проте змогли вирвати нічию.
У середу, 11 серпня, збірна України на «Донбас-Арені» у Донецьку розійшлася миром з віце-чемпіонами світу голландцями 1:1. Підопічні Мирона Маркевича поступалися у ході поєдинку суперникові, у складі якого не було жодного учасника Мундіалю у ПАР, проте змогли вирвати нічию.Перший тайм зустрічі пройшов без явної переваги одного з суперників і значної кількості гольових моментів. Так, на 22-й хвилині мав шанс відзначитися Андрій Шевченко, проте його удар з меж штрафного пройшов повз ворота. А на 33-й хвилині голкіпер українців Андрій Пятов врятував свої ворота після потужного удару півзахисника голландської збірної Сіма Де Йонга. Відразу після цього моменту Мирон Маркевич провів вимушену заміну, Василя Кобіна замість Руслана Ротаня, який травмувався. Як з'ясувалося після поєдинку, пошкодження півзахисника «Дніпра» виявилося не дуже серйозним і він незабаром повернеться на поле. Основні події поєдинку розвивалися вже після перерви. У другому таймі команди заграли значно активніше, раз у раз організовуючи небезпечні моменти біля воріт один одного. Так, вже на 48-й хвилині голкіпер голландців Мішель Форм лише з другої спроби зміг впоратися з ударом Олександра Алієва. За хвилину вже Андрій Пятов насилу зупинив удар Джермейна Ленса. На 61-й хвилині в центрі уваги знову опинився Алієв, з далеким ударом якого впорався Форм. У наступній атаці українці також могли відзначитися, проте удару захисника Олександра Романчука, який виявився практично один на один з голкіпером, не вистачило точності. А на 73-й хвилині поєдинку голландці вийшли вперед. Після удару Тео Янссена м'яч, відскочивши від перекладини, потрапив у Пятова і вилетів на поле. Однак першим на добиванні виявився Ленс, який і відправив м'яч у порожні ворота. Тим не менше, українці одразу ж відігралися, відзначився Олександр Алієв. Він скерував м'яч у «дев'ятку» зі штрафного, призначеного у 30-ти метрах від воріт. Під завісу зустрічі голландці мали гарний шанс знову вийти вперед, проте Янссен зі штрафного, призначеного у 18-ти метрах від воріт, пробив повз ворота. Після поєдинку Мирон Маркевич похвалив своїх підопічних. «Другим таймом задоволений, а перший був трохи змазаним. Було хвилювання, не знаю чому, багато передач назад, хоча на установці ми говорили гравцям: "Пасуйте тільки вперед". Два футболіста вперше вийшли на поле у футболці збірної - Федецький і Романчук, у них відчувалася боязнь. У першому таймі у Андрія був шанс забити. Другий тайм був кращим. Забий Романчук в тому епізоді, другий тайм був би ще веселішим. Чудово зіграли у тих моментах, коли бив Алієв, але чудово зіграв воротар. Я радий, що в командній грі в обороні ми зробили невеликий крок вперед», - сказав він. При цьому Маркевич залишився незадоволений тим, що проти України грав другий склад збірної Голландії. «Краще б приїхали срібні призери. Чесно вам кажу. Команда, яка приїхала, - дуже серйозна. Навчена, особливо у грі в обороні. Було у нас кілька моментів - у Романчука і Шевченка, і декілька ударів з середньої дистанції. Команда Голландії представлена гравцями серйозних клубів - "Аякс", "Твенте", "ПСВ". Голландська школа склалася давно. Ця команда знала, що робить, і не дала нам серйозно розбігатися, хоча ми показували непоганий рух в таку спеку. Була б сьогодні та команда - нам би було набагато легше», - зізнався наставник збірної. Варто відзначити, що за наставництвом Мирона Маркевича збірна України вперше грає внічию. Попередні три матчі закінчувалися перемогами його підопічних. У середу відбулися ще кілька товариських матчів. Так, Росія мінімально обіграла Болгарію 1:0, а Норвегія - Францію 2:1. Англійці здобули вольову перемогу над угорцями 2:1, ірландці несподівано виявилися сильнішими за аргентинців 1:0, а данці розійшлися миром із німцями - 2:2. Камерун розгромив збірну Польщі 3:0, а чехи - латишів 4:1.