Українки розіграли "золото" етапу Кубка світу з п'ятиборства

Українки розіграли "золото" етапу Кубка світу з п'ятиборства Ганна Буряк фінішувала першою у Будапешті © pentathlon.org
На етапі Кубка світу з сучасного п'ятиборства українські атлетки посіли перше і друге місце.

Українки Вікторія Терещук і Ганна Буряк вдало виступили на четвертому етапі Кубка світу, що відбувся у Будапешті: вперше в історії українські атлетки вдвох піднялися на п'єдестал пошани одного з етапів цих великих змагань.

Нагадаємо, що у змагання з сучасного п'ятиборства входять конкур, фехтування, біг, стрілянина і плавання.

Бронзова медалістка пекінської Олімпіади-2008 Вікторія Терещук, хоч і показала в комбайні (стрільба з пістолета і біг) перший час, не зуміла наздогнати Ганну Буряк, яка довела тим самим невипадковість своєї перемоги на три тижні раніше в китайському Ченду, повідомляє "Спорт-Експрес в Україні".

Таким чином, лише на одному з чотирьох етапів в цьому сезоні лунав не український гімн. Терещук, нагадаємо, здобув фантастичну перемогу в Палм Спрінгс, зупинилася за крок від п'єдесталу в Ріо-де-Жанейро, де перемогла американка Марго Ісаксен.

У Будапешті Терещук не вдалося отримати максимум з фехтування - 760 очок проти 952 у Буряк. Однак після запливу на 200-метрівці вільним стилем вона зуміла покращити своє становище у генеральній класифікації. А в конкурі Вікторія набрала 1196 очок із 1200 можливих! Її партнерка зі збірної України не відставала - на 36 очок гірше за Терещук.

Все вирішилося у комбайні, а точніше на рубежі останніх дистанції, на який першою виходила Буряк, а слідом за нею британка Мхаірі Спенс. Однак Терещук легко зуміла наздогнати 9 секунд відставання від другого місця. А ось півхвилинного гандикапу у Буряк вистачило сповна для перемоги.

Фінал Кубка Світу відбудеться з 31 травня по 2 червня в російському Нижньому Новгороді. !zn