Українські фехтувальниці здобули дві медалі Кубка світу та гарантували собі олімпійську ліцензію © fie.org
Українки успішно виступили в Афінах.

Жіноча збірна України з двома нагородами завершила виступ на етапі Кубка світу з фехтування на шаблях в Афінах (Греція).

В особистих змаганнях бронзу виграла Ольга Харлан. Олімпійська чемпіонка здолала чотирьох поспіль суперниць – француженку Келлі Люзіньє (15:14), Поліну Касперович з Азербайджану (15:13), американку Магду Скарбонкевич (15:13) та японку Місакі Емуру (15:8).

У півфіналі Харлан мінімально програла іспанці Люції Мартін-Португес (14:15) та посіла третє місце.

Також збірна України у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Юлії Бакастової та Олени Кравацької виграла срібло у командній першості. Українки здолали Китай (45:30), Угорщину (45:31) та Болгарію (45:34), завдяки чому пробилися до фіналу. У вирішальному двобої Україна програла Франції з рахунком 30:45.

Варто зазначити, що на церемонію нагородження українки вийшли з чорними пов'язками на згадку про загиблих в Одесі після удару російського дрона по житловому будинку.

Цей результат гарантував жіночій збірній олімпійську ліцензію у командній першості. Офіційно путівки на Ігри-2024 буде розподілено після етапу Кубка світу в Бельгії, який відбудеться 17 березня.

Нагадаємо, у лютому українська фехтувальниця Харлан вперше за п'ять років виграла золото Кубка світу.