"Шахтар", "Динамо" і "Дніпро" завершують сезон розгромними перемогами

"Шахтар", "Динамо" і "Дніпро" завершують сезон розгромними перемогами Кравець знову показав свій бомбардирський талант
Команди, що фінішували у верхній частині турнірної таблиці, потішили своїх вболівальників забитими голами.

В останньому турі чемпіонату Прем'єр-ліги-2012/13 "Шахтар" розгромив земляків з "Металурга" 4:0, "Динамо" - "Металург" запорізький 3:0, а "Дніпро" не залишив каменя на камені від "Іллічівця" 7:0.

Таким чином, чемпіонат Прем'єр-ліги України-2012/13 завершено. Чемпіоном став донецький "Шахтар", друге місце - за харківським "Металістом", бронзу здобули динамівці з Києва. "Дніпро" так і залишився на четвертому місці. Залишають Прем'єр-лігу "Металург" З та "Говерла". З першої ліги елітний дивізіон поповнять "Севастополь" і "Сталь" Алчевськ.

Примітно, що "Кривбас" з Кривого Рогу, який не зумів вийти на матч проти "Волині" через фінансові труднощі, поки залишається на 6-му місці турнірної таблиці - завдяки нічиїй "Чорноморця" і "Арсенала" та відповідно кращої на сьогоднішній день різниці забитих і пропущених. Втім, поки не було вердикту Прем'єр-ліги щодо невдалого матчу.

Першими у неділю 26 травня на заключний тур вийшли "Дніпро" та "Іллічівець". Команда Миколи Павлова мала у своєму пасиві дві поразки поспіль - від "Зорі" та "Динамо". Принциповості зустрічі як завжди додавала особистість головного тренера, що колись працював у Дніпропетровську. Однак для "Дніпра" звітний поєдинок міг стати можливістю хоч якось потішити уболівальників після програшу в Харкові.

Матч проходив під диктування господарів, лише на початку зустрічі "Іллічівець" намагався хоч якось володіти м'ячем. Вже на 5-й хвилині Роман Зозуля замкнув головою простріл від Матеуса. Маріупольці провели кілька атак, але все зламалося, коли на 24-й хвилині пенальті за знесення все того ж Зозулі у штрафному гостей реалізував Євген Селезньов.

Головною інтригою матчу на той момент залишалося, скільки ж дніпряни заб'ють у ворота збентеженого "Іллічівця". До перерви на табло були приємні для дніпропетровських вболівальників цифри 4:0 - Зозуля оформив хет-трік. Скорострільність форварда вражає - напевно це буде один з найкращих результатів в історії українських чемпіонатів.

У другому таймі "Дніпро" довів все до логічного завершення - Ротань, Шахов та Олійник встановили остаточний рахунок 7:0.

"Дніпро" - "Іллічівець" - 7:0 (4:0)

Голи: Зозуля, 5, 35, 45, Селезньов, 24 (з пенальті), Ротань, 72, Шахов, 88, Олійник, 90+1

"Дніпро": Варцаба, Чеберячко, Мазух (Бабенко, 61), Мандзюк, Ротань, Канкава (Шахов, 72), Кулаков, Жуліано, Зозуля, Селезньов (Олійник, 60), Матеус.

"Іллічівець": Худжамов, Яворський, Полянський, Ордець, Шевчук, Путівцев (Ярошенко, 46), Бутко, Кисіль (Федотов, 46), Ємельянов, Окріашвілі, Таргамадзе.

Попередження: Чеберячко, Канкава, Зозуля - Путівцев, Окріашвілі, Таргамадзе.

У Києві на заключний поєдинок чемпіонату зібралася скромна як для нинішнього сезону аудиторія - всього 15 тисяч глядачів. Шанувальники "Динамо", що не прийшли на матч, не побачили дебют у нинішньому сезоні нападника Артема Кравця. 23-річний футболіст вийшов в основному складі киян вперше за два сезони і відразу ж відзначився дублем.

Також Олег Блохін дав проявити себе молодим Владиславу Калитвинцеву, Віталію Буяльському і Андрію Цурікову, який не раз вже виходив на заміну.

Андрій Ярмоленко поклав початок розгрому запорожців, його підтримав ровесник Кравець. В кінці другого тайму Ярмоленко повинен був забивати ще раз, але неймовірний сейв здійснив словенський голкіпер "Металурга" Лібор Грдлічка.

"Динамо" - "Металург" З - 3:0

Голи: Ярмоленко, 24, Кравець, 28, 60

"Динамо": Шовковський, Даніло Сілва, Хачеріді, Віда, Селін (Тайво, 22), Цуріков, Аруна, Буяльський (Мехмеді, 46), Калитвинцев (Дуду, 60), Ярмоленко, Кравець

"Металург": Грдлічка, Опанасенко (Юсов, 62), Нестеров, Матеус, Сахневич, Рудика, Гавриш, Пісоцький, Штурко (Ульянов, 90+2), Жуніор, Матяж (Лазарович, 70)

Попередження: Хачеріді - Юсов.

"Металіст" міг завершувати чемпіонат з вражаючим відривом у шість пунктів від "Динамо", але харків'яни втратили перемогу у Львові на останніх хвилинах. "Карпати" все-таки дотиснули щасливого володаря путівки до кваліфікації ЛЧ. Озарків опинився в потрібний час в потрібному місці на 4-й доданій хвилині.

"Карпати" - "Металіст" - 1:1 (0:1)

Голи: Озарків, 90+4 - Соса, 35

"Карпати": Мисак, Озарків, Пластун, Балажіц, Гірський, Даушвілі, Голодюк, Кенія (Кополовець, 64), Ксьонз (Штіліч, 79), Гладкий, Зеньов

"Металіст": Шуховцев, Вільягра, Березовчук, Торсільєрі, Пшеничних, Едмар, Бланко, Торрес (Шелаєв, 74), Соса (Андрієвський, 85), Радченко (Краснопьоров, 55), Крістальдо

Попередження: Торрес, Едмар.

Інші матчі туру. "Шахтар" - "Металург" Д - 4:0. "Зоря" - "Таврія" - 3:0. "Чорноморець" - "Арсенал" - 0:0. "Ворскла" - "Говерла" - 3:0.

16 Металург З 30 1 8 21 12:64 11

Бомбардири: Мхітарян (Шахтар) - 25; Ідейє (Динамо) - 17, Шав'єр (Металіст) - 15, Мораес (Металург Д) - 11...

Нагадаємо, що за результатами чемпіонату буде розіграний Суперкубок України - за нього посперечаються чемпіон "Шахтар" і фіналіст Кубка України "Чорноморець". Матч відбудеться в Одесі на початку липня. !zn