Плей-офф ЧС-2022: Марокко та Португалія стали останніми чвертьфіналістами турніру Іспанці програли по пенальті © RFEF
У Катарі завершилися поєдинки 1/8 фіналу турніру.

У вівторок, 6 жовтня, відбудулися заключні матчі 1/8 фіналу плей-офф чемпіонату світу-2022 з футболу у Катарі.

Команди показали в'язкий футбол, практично не створюючи моментів. Іспанці очікувано майже весь матч володіли м'ячем, проте марокканці добряче оборонялися і не пропустили в основний час. В овертаймі хід гри не змінився, а команди вирішили розіграти путівку до чвертьфіналу в серії післяматчевих пенальті, в яких щасливішою була збірна Марокко, голкіпер якої відбив три удари з точки (3:0).

Це була п'ята серія пенальті для іспанців на чемпіонатах світу, 4 вони програли. Марокко вперше в історії пробилося до чвертьфіналу ЧС.

Марокко – Іспанія - 0:0 (пенальті – 3:0)

Марокко: Бону, Хакімі, Саїсс, Аґерд (Ель-Ямік, 84), Мазрауї (Аттіат-Аллаль, 82), Унахі (Банун, 120), Амрабат, Амалла (Шеддіра, 82), Зієш, Ен-Несірі (Сабірі, 82), Буфаль (Ез Абде, 66).

Іспанія: Сімон, Льоренте, Родрі, Лапорт, Альба (Бальде, 98), Гаві (Карлос Солер, 63), Бускетс, Педрі, Ф.Торрес (Вільямс, 75; Сарабія, 118), Асенсіо (Мората, 63), Ольмо (Фаті, 98).

Попередження: Саїсс – Лапорт.

Португалія без Кріштіану Роналду в старті познущалася з команди Швейцарії, перемігши з рахунком 6:1. Героєм поєдинку став 21-річний футболіст "Бенфіки" Гонсалу Рамуш, який відзначився хет-триком та гольовою передачею.

Португалія – Швейцарія - 6:1

Голи: Рамуш, 17, 51, 67, Пепе, 33, Геррейру, 55, Леау, 90+2 – Аканджи, 58.

Португалія: Д.Кошта, Дало, Пепе, Р.Діаш, Геррейру, Отавіо (Вітінья, 74), В.Карвалью, Б.Сілва (Невеш, 81), Б.Фернандеш (Леау, 87), Рамуш (Орта, 74), Фелікс (Роналду, 74)

Швейцарія: Зоммер, Шер (Джемерт, 46), Аканджи, Р.Родрігес, Е.Фернандеш, Фройлер (Закария, 54), Джака, Соу (Сеферович, 54), Шакірі, Варгас (Окафор, 66), Емболо (Ясарі, 89)

Попередження: Шер, Джемерт.

Таким чином, останньою парою 1/4 фіналу ЧС-2022 став матч Марокко – Португалія.

В інших чвертьфіналах зустрінуться Хорватія – Бразилія, Нідерланди – Аргентина та Англія – Франція. Чвертьфінали стартують уже 9 грудня.

ЧС-2022 з футболу: календар та повний розклад матчів турніру.