Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат Жан Беленюк розповів про те, чи готовий він до відновлення спортивної кар'єри.
Поки що колишнього спортсмена цитує Sport-express.ua.
"Ні, поки що не планую (повертатися — прим.). Можливо, це станеться ближче до Олімпійських ігор. Загалом 2025 рік для мене пройшов нормально, без особливого суму саме за боротьбою. Після Олімпіади я не мав жодного повноцінного борцівського тренування.
Водночас я знайшов для себе альтернативні види спорту, які мені подобаються, і ними займаюся. Також вистачає роботи. Важливо вміти знаходити нові етапи у своєму житті — думаю, для спортсменів це цілком можливо. Можливість повернутися перед Олімпіадою? У мене ще є приблизно рік, щоб остаточно прийняти рішення", — сказав Беленюк.
Прізвище 35-річного Беленюка з'явилося в наказі Міністерства молоді та спорту України № 8057 від 25 грудня 2025 року "Про склад національних збірних команд України з літніх олімпійських видів спорту на 2026 рік".
Варто зазначити, що в серпні 2024 року одразу після завоювання бронзи Олімпіади в Парижі Беленюк завершив кар'єру і відтоді не виступав за збірну на офіційних турнірах. Також в активі борця є срібло Ріо-2016, золото Олімпіади-2020 у Токіо і безліч нагород чемпіонатів світу та Європи. При цьому він залишається народним депутатом від партії "Слуга народу".
Наступна літня Олімпіада відбудеться 2028-го року в Лос-Анджелесі.
Раніше олімпійський чемпіон із боротьби з України заявив, що радий виступати за Болгарію.
