Ніко Росберг став четвертим гонщиком, що перемагав на етапах чемпіонату світу-2013

Ніко Росберг став четвертим гонщиком, що перемагав на етапах чемпіонату світу-2013 Ніко Росберг, переможець Монако © f1news.ru
Несподівано, але при цьому досить логічно, перемогу на Гран-прі Монако відсвяткував представник "Мерседеса".

Шостий етап чемпіонату світу з перегонів серії Формула-1 виграв німецький гонщик Ніко Росберг з "Мерседеса". Перемігши на кваліфікації, німець не відпускав лідерства в перегонах протягом усього заїзду.

Таким чином, Росберг став вже четвертим пілотом, якому вдавалося зійти на верхню сходинку подіуму в нинішньому сезоні - раніше це вдавалося Кімі Райкконену, Фернандо Алонсо (двічі) і Себастьяну Феттелю (теж два рази).

Зазначимо, що Росберг повторив успіх свого батька Кеке, який переміг на Гран-прі Монако у 1973 році. До слова, для 27-річного Ніко Росберга це всього лише друга перемога за 8-річну кар'єру у Формулі.

Траса у Монако, що проходить вулицями міста, завжди могла подарувати несподіванки. Відомо також, що на цих поворотах і прямих досить складно йти на обгін. Однак Росбергу вдалося захопити лідерство зі старту, протриматися і не дати жодного шансу для конкурентів. При цьому, слід зазначити, в перегонах було три рестарти.

Остаточно свої позиції Росберг підтвердив на 67-му колі, коли був оголошений останній рестарт. Слідом за представником "Мерседеса" фінішували двоє гонщиків "Ред Булла" - у тій же послідовності, що і йдуть вони в загальному заліку чемпіонату - Феттель, а позаду нього Веббер.

"Я на сьомому небі від щастя", - захоплювався завершення перегонів Росберг.

"Весь вікенд пройшов ідеально, в тому числі кваліфікація. Але боротьба на старті перегонів була дуже гострою, я бився і з Себастьяном Феттелем, і з Льюїсом Хемілтоном, однак, для мене все закінчилося добре".

"Після цього я міг контролювати темп перегонів, машина поводилася відмінно, гума працювала нормально - це стало ключовим фактором, що дозволив домогтися успіху. Тому я дякую нашій команді, якій вдалося досягти прогресу після Барселони", - зазначив переможець.

Один з претендентів на чемпіонство в нинішньому сезоні Фернандо Алонсо після перегонів зазначив, що йому не вистачило швидкості, і, природно, остаточне місце в заліку розчарувало іспанця. Втім, Алонсо з оптимізмом дивиться вперед. Його одноклубник з "Феррарі" Феліпе Маса і зовсім не завершив перегони через аварію на 29-му колі.

16. С.Перес McLaren + 6 кругов 110.748 1

Найкраще коло: С.Феттель (Red Bull Racing) - 1:16.577 (77 коло, 157.018 км/год)

Toro Rosso 5

Кубок Конструкторів. 1. Ред Булл - 164 очки. 2. Феррарі - 123. 3. Лотус - 112. 4. Мерседес - 109.

Наступний етап чемпіонату світу відбудеться 9 червня на автодромі в канадському Монреалі. !zn

Чемпіону "Формули-1" насилу вдалося впоратися з "Ладою"