"Нейтральні" росіяни завершили виступ на Олімпіаді-2024 з однією медаллю

© EPA-EFE/JUANJO MARTIN
Представники РФ виступали без національної символіки.

15 російських спортсменів у нейтральному статусі завершили виступи на літній Олімпіаді-2024 у Парижі.

Єдину медаль виграли тенісистки Мірра Андрєєва та Діана Шнайдер, які вийшли у фінал жіночого парного розряду. Там вони програли італійкам Сарі Еррані та Жасмін Паоліні з рахунком 6:2, 1:6, 7:10.

Всі інші росіяни, яких було допущено на Ігри після перевірки МОК, провели Ігри невдало. У стрибках на батуті Анджела Бладцева вважалася однією з фавориток, але у підсумку посіла лише п'яте місце. У плаванні Євген Сомов не зміг вийти у фінал.

Також росіяни виступали на стартах у велогонках та веслуванні.

Від Білорусі у нейтральній команді було 16 осіб, які виграли 4 медалі. Олімпійське золото виграв стрибун на батуті Іван Литвинович, срібло у Віолетти Бордиловської (стрибки на батуті) та Євгена Золотого (академічне веслування). Бронза в активі Євгена Тихонцова (важка атлетика).

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет допустив на Ігри спортсменів, які пройшли перевірку. Вони не мали публічно підтримувати війну в Україні або бути пов'язаними з силовими відомствами РФ і Білорусі.

Атлети виступали без національної символіки, я їх результати не враховувалися в медальному заліку.

Раніше повідомлялося про те, що Дюрант став першим чемпіоном чотирьох Олімпіад в історії чоловічого баскетболу.