Ліга Чемпіонів: «Динамо» вирвало нічию у «Аякса»

У вівторок, 17 серпня, відбулися перші матчі плей-офф Ліги Чемпіонів. Київське «Динамо» на своєму полі у меншості змогло вирвати нічию в амстердамського «Аякса».
У вівторок, 17 серпня, відбулися перші матчі плей-офф Ліги Чемпіонів. Київське «Динамо» на своєму полі у меншості змогло вирвати нічию в амстердамського «Аякса». Перша половина зустрічі пройшла за диктуванням підопічних Валерія Газзаєва, проте небезпечні моменти частіше виникали біля воріт київського клубу. На 12-й хвилині «Динамо» могло вийти вперед. Півзахисник «Аякса» Аніта, перериваючи небезпечний простріл Олега Гусєва, ледь не забив м'яч у свої ворота. На 22-й хвилині свій шанс втратили вже голландці. Удар Луї Суареса з гострого кута перевів на кутовий 17-річний голкіпер киян Максим Коваль, який дебютував у складі «Динамо» після переходу із запорізького «Металурга». У кінцівці першого тайму «Аякс» знову мав хороший шанс відзначитися. Роман Єременко невдало відкинув м'яч воротареві і Максим Коваль лише в останній момент вибив м'яч з-під ніг Ейонга Ено. Друга половина зустрічі розпочалася з «холодного душу» для киян. На 56-й хвилині зустрічі Денис Гармаш заробив другу жовту картку і був видалений з поля. І відразу ж «Аякс» вийшов вперед. Після подачі зі штрафного м'яч у ворота «Динамо» головою скерував Ян Вертонген. Відігратися кияни змогли через десять хвилин. Олег Гусєв після скидки головою Андрія Ярмоленка вийшов один на один з голкіпером голландців Мартіном Стекеленбургом і скерував м'яч точно в кут воріт голландців. Під завісу поєдинку «Динамо» мало кілька шансів вирвати перемогу в цьому поєдинку, проте Роман Єременко та дебютуючий у складі киян бразильський форвард Андре, який вийшов на заміну, пробили повз ворота. Наставник киян підсумок зустрічі з «Аяксом» назвав «позитивним». «Враховуючи як матч складався, в тому числі видалення Гармаша, результат можна вважати позитивним. Ми добре провели перший тайм, але все зламало видалення. Довелося шукати шанс у контратаці. Думаю, в Амстердамі буде легше», - заявив він. Газзаєв відзначив, що суперники створювали моменти після помилок його підопічних. «"Аякс" створював моменти тільки після наших помилок. Нашим гравцям треба було дбайливо ставитися до своїх моментів. Хочу привітати нашого воротаря Коваля, який чудово відіграв у своєму дебютному матчі», - сказав він. У свою чергу наставник «Аякса» Мартін Йол також залишився задоволений грою своїх гравців. «Перші 30 хвилин ми виглядали не дуже, тільки трохи пізніше вдалося вирівняти гру. У перерві ми внесли корективи, і на початку другого тайму забили після штрафного. На жаль, перевагу втримати не вдалося, - сказав він. - Наші моменти були небезпечніші, ніж у суперника. Києву довелося важко після видалення, вони перейшли повністю на довгі передачі. Загалом, я задоволений результатом». Матч-відповідь «Динамо» пройде в Амстердамі вже наступного тижня, 25 серпня. У вівторок відбулися ще кілька перших матчів плей-офф Ліги Чемпіонів. Так, петербурзький «Зеніт» на своєму полі мінімально обіграв французький «Осер» 1:0, а норвезький «Русенборг» - данський «Копенгаген» 2:1. Чеська «Спарта» несподівано поступилася словацькому «Жиліні» 2:0, а швейцарський «Янг Бойз» виявився сильнішим за англійського «Тоттенхема» 3:2.