Євро-2024: Албанія врятувала нічию проти Хорватії, Німеччина першою вийшла у плей-оф © EPA-EFE/ANNA SZILAGYI
На ЧЄ стартував другий тур.

У середу, 19 червня, на чемпіонаті Європи-2024 з футболу пройшли перші матчі другого туру групового етапу.

Результати матчів дня Євро-2024

Хорвати та албанці програли стартові матчі на турнірі, тому обидві команди влаштовувала лише перемога.

Албанія зуміла забити швидкий гол вже на 11-й хвилині, коли Лачі головою замкнув подачу, а воротар хорватів Лівакович не врятував команду.

Найцікавіші події сталися після перерви. Хорвати йшли в атаку, а суперник демонстрував повну самовіддачу та намагався відповідати. У підсумку фавориту вдалося перевернути гру всього за кілька хвилин. Спочатку Крамарич отримав пас від Будіміра та пробив під захисником у нижній кут воріт. Потім Хорватія вийшла вперед: Сучич пробив після прострілу, а м'яч відрикошетив у ноги албанцю Гясулі та залетів у ворота.

Здавалося, що хорвати оформлять перемогу, але албанці продемонстрували характер і вже в доданий час врятували нічию: автор автогола Гясуля пробив у дотик із центру штрафного після прострілу з флангу.

У заключному турі 24 червня Хорватія зустрінеться з Італією, а Албанія зіграє з Іспанією.

Група B. 2 тур

Гамбург, стадіон "Фолькспаркштадіон"

Хорватія – Албанія – 2:2

Голи: Крамарич, 74, Гясуля, 76 (автогол) – Лачі, 11, Гясуля, 90+5

Хорватія: Лівакович, Юранович, Шутало, Гвардіол, Перишич (Батуріна, 84), Модрич, Брозович (М. Пашаліч, 46), Ковачич, Маєр (Сучич, 46), Петкович, Крамарич (Соса, 84)

Албанія: Стракоша, Хюсай, Джимсіті, Айєті, Мітай, Аслані, Рамадані (Ходжа, 85), Лачі (Гясуля, 72), Асані (Сефері, 64), Манай (Даку, 85), Байрамі

Попередження: Івушич – Хюсай, Даку, Гясуля

Відеоогляд матчу доступний за посиланням.

Бундестім впевнено крокує до плей-офф турніру. Команда здобула вже другу перемогу у рідних стінах – цього разу над Угорщиною з рахунком 2:0.

Підопічні Юліана Нагельсманна забили по голу у кожному з таймів. На 22-й хвилині Мусіала обігрався з Гюндоганом, після чого завдав точного удару. Після перерви вже сам Гюндоган скористався передачею партнера та ударом у дотик переграв воротаря.

Збірна Німеччини завершить груповий етап матчем зі Швейцарією 23 червня. Цього ж дня угорці змагатимуться із Шотландією. При цьому Бундестім вже гарантувала собі місце у плей-оф.

Група А. 2 тур

Штутгарт, стадіон "МХП-Арена"

Німеччина – Угорщина – 2:0

Голи: Мусіала, 22, Гюндоган, 67

Німеччина: Ноєр, Кімміх, Рюдігер, Та, Міттельштедт, Андріх (Джан, 71), Кроос? Мусіала (Фюріх, 72), Гюндоган (Ундав, 84), Вірц (Сані, 58), Гаверц (Фюлкруг, 58)

Угорщина: Гулачі, Фіоло, Орбан, Дардої, Болла (Адам, 75), А. Нодь (Кляйнгайслер, 63), Шефер, Керкез (Ж. Нодь, 75), Шолої (Чобот, 87), Собослаї, Варга (Газдаг, 87)

Попередження: Рюдігер, Міттельштедт – Варга, Собослаї, Россі

Швейцарці могли гарантувати собі путівку до плей-оф слідом за Німеччиною, але обіграти шотландців їм не вдалося.

Британська збірна реабілітувалась за розгром від німців і чинила гідний опір супернику. На 13-й хвилині команда вийшла вперед, коли Мактоміней пробив після прострілу від партнера, а Шер зрізав м'яч у сітку власних воріт.

Швейцарці відповіли в середині першого тайму красивим голом: Шакірі скористався невдалим пасом назад від суперника і без підготовки в дотик відправив м'яч у дев'ятку воріт.

Швейцарія забила ще два голи, які суддя скасував через офсайд, тож рахунок на табло не змінився.

У заключному турі Швейцарія зіграє з Німеччиною, а Шотландія зустрінеться з Угорщиною. Матчі відбудуться 23 червня.

Кельн, стадіон "Рейн Енергі Штадіон"

Шотландія – Швейцарія – 1:1

Голи: Мактоміней, 13 – Шакірі, 26

Шотландія: Ганн, Ралстон, Гендрі, Генлі, Тірні (Маккенна, 61), Робертсон, Мактоміней, Гілмор (Маклін, 79), Макгрегор, Макгінн (Крісті, 90), Адамс (Шенкленд, 90)

Швейцарія: Зоммер, Шер, Аканджі, Родрігес, Відмер (Стергіу, 86), Джака, Фройлер (Рідер, 75), Ебішер, Ндоє (Амдуні, 86), Варгас (Сьєрро, 74), Шакірі (Емболо, 59)

Попередження: Мактоміней, Маккенна, Макгінн – Родрігес, Сьєрро

Груповий етап континентальної першості завершиться 26 червня. До 1/8 фіналу ЧЄ вийдуть по дві команди кожного з шести квартетів, а також ще чотири найкращі збірні, які посіли треті місця у своїх групах.

Євро-2024: турнірне положення команд у групах.