Формула-1: Себастьян Феттель не наразився на опір у Гран-прі Бельгії

Формула-1: Себастьян Феттель не наразився на опір у Гран-прі Бельгії © f1news.ru
Триразовий чемпіон світу закріпив лідерство в загальному заліку світової першості завдяки п'ятій перемозі в сезоні.

Німецький автогонщик Себастьян Феттель з команди "Ред Булл" здобув упевнену перемогу на Гран-прі Бельгії, яке відбувалося в межах 11-го етапу чемпіонату світу з перегонів серії Формула-1.

На фініші німець випередив іспанця Фернандо Алонсо з "Феррарі" більш ніж на 16 секунд. Третє місце - за Льюїсом Хемілтоном з "Мерседеса". Фінн Кімі Райкконен зійшов з гонки, перервавши свою тривалу серію в чемпіонатах, коли фінішував у "заліковій зоні".

У загальному заліку першості Феттель попереду головного конкурента на 46 очок - ліквідувати таке відставання для іспанського пілота, для якого залишилося вісім етапів, видається майже нездійсненним завданням.

Відзначимо, що в Спа Себастьян Феттель здобув 31-ту перемогу в кар'єрі, зрівнявшись за кількістю виграних гонок з британцем Найджелом Менселлом, який вигравав чемпіонство в 1992 році.

Наступна гонка чемпіонату світу буде на італійському автодромі в Монці. Саме там, швидше за все, і вирішать питання з інтригою в боротьбі за чемпіонство.

Британець Льюїс Хемілтон виграв іще одну кваліфікацію в нинішньому сезоні, однак це, як виявилося, знову не допомогло йому. Спочатку він зберіг перевагу поула, але за кілька поворотів Феттель упевнено вийшов уперед, очоливши гонку. Веббер відкотився на шосте місце, Алонсо відіграв чотири позиції, а Райкконен - втратив дві.

Фактично вдалий старт для Феттеля вирішив подальший хід боротьби за перше місце. Німець провів гонку без зривів, і завдяки вдалій командній тактиці, а також добре підготованій техніці зумів здобути п'яту перемогу в нинішньому сезоні.

Показово, що церемонію нагородження ледь не було зірвано через акції прихильників Greenpeace, які виявляли активність і перед стартом. На подіумі з'явилися банери, що закликають титульного спонсора гонки - компанію Shell - відмовитися від планів видобутку нафти в Арктиці. Тим не менш, шоу тривало.

Гран-Прі Бельгії. Спа-Франкошам. 44 кола по 7,004 км.

Sahara Force India F1 Team 36

Кубок Конструкторів. 1. Ред Булл - 312 очок. 2. Мерседес - 235. 3. Феррарі - 218. 4. Лотус - 187.

Зазначимо, що наступний етап чемпіонату світу в Італії завершить європейську частину сезону - далі гонки відбуватимуться на трасах Азії та Америки. !zn