3 не виявила порушень в процесі виборів господаря чемпіонату світу 2018 і 2022 року.
Право на проведення турнірів отримали Росія і Катар відповідно 2 грудня 2010 року. На адресу обох країн лунали звинувачення про нечесну боротьбу на виборах.
Так, у вересні в комітет з етики ФІФА було представлено доповідь за підсумками розслідування, яке ініціювали британські ЗМІ, що підозрюють, що Росія і Катар отримали право на проведення турнірів незаконним шляхом. Передбачалося, що колишній член виконкому ФІФА Мохамед бін Хаммам заплатив понад 5 мільйонів доларів чиновникам, щоб Катар отримав право провести чемпіонат світу.
Зазначимо, що протягом річного розслідування було опитано понад 75 свідків, а також були зібрані аудіозаписи опитувань. Звіт голови арбітражної палати комітету з етики ФІФА Ханса-Йоахима Еккерта з цього питання зайняв 40 сторінок. Повністю справа зайняло 430 сторінок.
Висновок ФІФА звучить як вирок для тих, хто сподівався на те, що чемпіонат світу в 2018 році буде перенесено з Росії в якості більш суворих санкцій по відношенню до Російської Федерації. "Комітет з етики не знайшов ніяких порушень на основі розслідування, - йдеться в повідомленні ФІФА.
В кінці жовтня між ФІФА і Україною ледь не розгорівся скандал, пов'язаний з ЧС-2018. В офіційній відеопрезентації чемпіонату світу аннексований Крим був внесено в обриси Росії на віртуальній карті. Українська сторона висловила протест подібною помилкою, але в Цюріху відреагували досить оперативно. Спочатку відредагували ролик, а потім направили в Федерацію футболу України офіційні вибачення, назвавши інцидент неприємною помилкою.