За його словами, в Україні слід забезпечити автономію спорту, порушену тоталітарною радянською системою.
"Держава зобов'язана повернути повноваження управління національним федераціям із видів спорту. Йдеться про організацію, проведення і регулювання правил змагань; комплектування й управління збірними командами; дисциплінарну відповідальність; ведення рекордів; навчання та сертифікацію суддів і тренерів; стандарти функціонування спортивної інфраструктури для проведення змагань і навчально-тренувальної роботи. ", - йдеться в статті.
Качуровський зазначає, що центральною ланкою нової системи повинні стати спортивні клуби, об'єднані федераціями. Відповідний статус мають отримати діючі спортивні школи всіх форм власності.
"Усі процеси руху грошових коштів мають бути прозорими, передбачуваними, побудованими на відкритих конкурентних умовах. (Тут неминучий опір чиновництва, що звикло до ручного розподілу цих коштів)", - підкреслює автор.
Президент Федерації, при цьому, вважає, що державне фінансування спорту слід зберегти, причому як на національному рівні, так і на місцях.
Важливо також забезпечити збереження спортивних шкіл, тренерського потенціалу, методичних ноу-хау, спортивних баз та об'єктів, не допускаючи їх необґрунтованого перепрофілювання.
"Потрібно організувати реформу як проект: створити технологію, організувати менеджмент реформи і проектний офіс, точно сформулювати техзавдання, забезпечити ресурс та чітку кооперацію з органами законодавчої і виконавчої влади. І тоді, при оптимістичних прогнозах, через два роки ми зможемо побачити результат - платформу для стабільного зростання сфери фізичної культури та спорту в Україні", - підсумував автор.
Детальніше про реформу спортивної сфери України читайте у статті Дмитра Качуровського "Спорт в Україні - перспективи, можливості, смисли" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".