Національні олімпійські комітети Африки за своїми азіатськими колегами в суботу дали зелене світло російським і білоруським спортсменам для участі в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі.
Росія та її союзник Білорусь були виключені з більшості олімпійських видів спорту відколи російські війська вторглися в Україну в лютому минулого року.
Проте у січні Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що шукає «шлях» для участі росіян у Іграх.
Після цього оголошення Олімпійська рада Азії (ОСА) запропонувала спортсменам з обох країн можливість взяти участь у цьогорічних Азіатських іграх.
Це був важливий крок, тому що вони могли отримати кваліфікаційні оцінки на змаганнях в Азії, щоб дозволити їм змагатися у Парижі. Африка тепер наслідувала їх приклад.
Пропозиція дозволити росіянам та білорусам змагатися під нейтральним прапором була одноголосно прийнята виконавчим комітетом Асоціації національних олімпійських комітетів Африки (АНОКА) на зустрічі в Нуакшоті, Мавританія.
"Члени одноголосно висловилися за участь російських та білоруських спортсменів у всіх міжнародних змаганнях", - йдеться в повідомленні АНОКА, передає AFP.
У ньому йдеться про те, що президент AНOCA, алжирець Мустафа Берраф, повторив, що організація «приєднується до позиції Міжнародного олімпійського комітету та його президента Томаса Баха».
Далі в заяві йдеться: «Таким чином, йтиметься про дозвіл російським та білоруським спортсменам брати участь в умовах повного нейтралітету без жодних ознак ідентичності в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі».
МОК пояснив, що його аргументація була заснована на переконанні, що «жодному спортсмену не можна заважати брати участь у змаганнях лише через його паспорт».
Минулого місяця Національний олімпійський комітет Німеччини виступив із публічною публікацією, заявивши, що зараз «не час дозволяти спортсменам із російським чи білоруським паспортом знову брати участь у міжнародних змаганнях».
У лютневому листі понад 30 країн, включаючи Канаду, Францію, Велику Британію, Польщу, Швецію та США, висловили стурбованість тим, як спортсмени можуть бути нейтральними, особливо з урахуванням «тісних зв'язків та приналежності між російськими спортсменами та російською армією».
У листі до МОК звернулися із проханням дати «роз'яснення» щодо нейтралітету, необхідного для російських та білоруських спортсменів на Олімпіаді.
МОК відповів, що у листі ігноруються права людини російських та білоруських спортсменів.