Транснаціональний проект «Корпорація «Злочин в офшорах» удостоєно першої премії імені Деніела Перла за видатні міжнародні журналістські розслідування.
Оголошення лауреатів та фіналістів премії за 2011 рік відбулося в рамках Глобальної конференції журналістів-розслідувачів, що проходила в Києві з 13 по 16 жовтня.
Розслідування «Корпорація «Злочин в офшорах» аргументовано розповідає про те, як криміналітет і корумповані політики країн Східної Європи використовують офшори для відмивання грошей, ухилення від сплати податків, а також для контрабанди наркотиків і зброї. Проект об'єднав зусилля центрів журналістських розслідувань Сараєво, Румунії, Болгарії, Центру медіа-досліджень Кавказу, «Нової газети» (Росія) та мережі журналістів-розслідувачів та ЗМІ Чорногорії, Албанії, Вірменії, Молдови, України, Македонії та Грузії. Від України в розслідуванні взяв участь журналіст «Київ Пост» Влад Лавров.
Першу премію Деніела Перла за розслідування, проведені журналістами з США, отримала американка болгарського походження Мімі Чакарова за документальний фільм «Ціна сексу». Протягом багатьох років фотожурналіст і оператор М. Чакарова досліджувала питання торгівлі людьми та сексуального рабства. Вона взяла відверті інтерв'ю і розповіла про долі молодих жінок з Росії, України, Молдови, Болгарії, Румунії, Казахстану та інших країн, обманом привезених в турецькі борделі. Журналістці також вдалося показати турецький бордель зсередини.
Переможці отримають грошові премії у розмірі 5 тис. доларів.
Ще 5 фіналістів премії отримають нагороди в розмірі 1 тис. доларів.
Фіналістами стали:
Розслідування «Таміфлю» (NPR, Радіо «Канада CBC» і швейцарський телеканал TSI) про дії Всесвітньої організації охорони здоров'я та Центру з попередження захворювань, що змушують уряди багатьох країн витрачати мільярди на купівлю препарату «Таміфлю»;
«Летальна комерція» (кореспондент Bloomberg Markets Magazine Майкл Сміт) про незаконну торгівлю людськими органами в Латинській Америці;
«Невидима армія» (журналістка-фрілансер Сара Стіллман для New Yorker) про важке становище низькооплачуваних іноземців, що працюють на американських військових базах в Афганістані та Іраку;
«Корпус Миру: втрачена довіра» (Анна Шектер і Брайан Росс з ABC News) про недбайливе ставлення керівництва Корпусу Миру до своїх добровольців, яких інколи згвалтують або піддають сексуальним домаганням у місцях, де вони працювали;
«Пірати, контрабандисти та корумповані магнати» (репортери Форуму африканських журналістів-розслідувачів (FAIR), в якому журналісти виявили, що злочинна діяльність, контрабандистів і піратів підтримує економіку країни і людей, коли слабкі та неефективні уряду з цим не можуть впоратися.
Особливістю премії імені Деніела Перла є те, що її присуджують за спільні розслідування журналістів з декількох країн. Нагородження відбувається кожні два роки. Цьогоріч на конкурс було подано 70 робіт з 30 країн світу.
Глобальна конференція журналістів-розслідувачів (GIJC) і Глобальна мережа журналістів-розслідувачів (GIJN) надають журналістам-розслідувачам з різних країн можливість обмінюватися досвідом та інформацією.
Перша Глобальна конференція журналістів-розслідувачів була проведена в 2001 році в Копенгагені (Данія).
Сьома Глобальна конференція, проведена в Києві, зібрала 450 відомих журналістів та редакторів з усього світу. Організаторами виступили Scoop і український Інститут розвитку регіональної преси.