Жінки в Україні, серед яких багато пенсіонерок (адже живуть вони довше за чоловіків) і домогосподарок, матеріально живуть гірше за чоловіків.
Такі дані надав DT.UA Київський міжнародний інститут соціології за результатами опитування 2032 респондентів.
«Нам не вистачає грошей навіть на їжу», - констатують 18,7% жінок (і 11,1% чоловіків). «Нам вистачає грошей на їжу, але купити одяг вже важко», - відзначають 45,7% жінок (і 42,2% чоловіків). «У нас достатньо грошей на їжу і одяг і ми можемо дещо відкласти, але цього недостатньо, щоб купувати дорогі речі (такі як телевізор чи холодильник)», - відповідають на питання про добробут 30,7% жінок (і 37,5 % чоловіків). «Ми можемо дозволити собі купувати деякі дорогі речі (такі як телевізор чи холодильник)», - відзначили 3,9% жінок (і 7,9% чоловіків). Можуть дозволити собі придбати все, що хочуть, 0,1% жінок (і 0,2% чоловіків). Вагалися з відповіддю 0,9% жінок (і 1,1% чоловіків).
Можна прийняти за «межу бідності» позицію «нам не вистачає грошей навіть на їжу», відповідно, за цією межею виявиться 18,7% жінок.
«Можна сказати, що в цілому кожна третя сім'я в Україні знаходиться за межею бідності, і дві третини від цього числа становлять жінки, - говорить провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАНУ Юлія Галустян. - Причому для нас характерний феномен «культурної вбогості», коли незабезпеченими виявляються освічені й висококваліфіковані працівники. Жінки вважають досить вагомим щомісячним сімейним доходом 12-18 тисяч гривень. Багато жінок самі утримують сім'ю, а 23% з них мали досвід відкриття своєї справи».
Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ірини Кириченко «Довгий будній жіночий день».