У роботі Синоду, що його очолить адміністратор УГКЦ високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), за попередніми даними візьмуть участь 45 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). П’ять членів Синоду з поважних причин не зможуть взяти участь у його засіданнях.
Синод єпископів розпочнеться 21 березня у Реколекційному центрі імені патріарха Йосифа Сліпого у Брюховичах під Львовом.
Усі члени Синоду єпископів мають активний голос у виборах. Кожен єпископ має право на один голос. Зазвичай потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. Партикулярне право УГКЦ після дванадцятьох безрезультатних голосувань зменшує цю вимогу до абсолютної більшості. Коли вимога зменшується до абсолютної більшості, число кандидатів повинне бути зменшене до двох з найбільшою кількістю голосів.
Обраний буде мати два дні, щоб прийняти чи відхилити вибір. Обраний єпископ надішле власноручного листа до римського архієрея для затвердження виборів.
Нагадаємо, що 10 лютого блаженніший Любомир (Гузар) повідомив про те, що того дня папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду верховного архієпископа УГКЦ. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років.
«Сьогодні, коли я вже не маю достатньо сил, хочу передати уряд своєму наступникові, який ефективно продовжуватиме цю працю. Бо це не моя праця і я не є ключем. Ключем є церква, а мета нашої праці – служіння церкві, і ми стараємося це виконувати доти, доки можемо це робити ефективно», - сказав він.