За межами країни працюють 14% українців

Поділитися
© Єгора Соболєва
За межами України працює 6,5 млн мігрантів, що складає 14,4% українського населення.

Такі дані містяться в інформаційних матеріалах, поширених представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ).

З 6,5 млн мігрантів 67% становлять чоловіки, 33% - жінки.

Найчастіше українці обирають для трудової міграції Росію, Німеччину, США, Ізраїль, Чехію, Угорщину і Польщу.

За даними МОМ, 54% українських мігрантів працюють у сфері будівництва, 17% - у сфері домашнього догляду, по 9% - у сільськогосподарському секторі та торгівлі, ще 6% - у промисловості та 5% займаються іншими видами робіт.

Найбільша кількість громадян виїжджає із Закарпатської та Чернівецької областей, найменше - з Київської, Одеської, Житомирської, Кіровоградської, Полтавської, Дніпропетровської областей.

Головним фактором, який впливає на міграційну поведінку жителів різних регіонів, є економічна ситуація. Наприклад, у Донецькій області середній дохід на душу населення становить 683 долара, у той же час на Буковині, звідки на заробітки за кордон виїжджає найбільше людей, середній дохід складає 352 долара.

Серед інших факторів, які стимулюють трудову міграцію, - близькість до кордону з Євросоюзом, налагоджені міграційні та культурні зв'язки.

Щодо рівня освіти українських трудових мігрантів, то, за даними МОМ, 59% мають повну середню освіту, 17% - базову або неповну вищу освіту, 14% - вищу освіту, 10% - початкову або незакінчену середню освіту. Однак, незалежно від рівня освіти, майже всі українські трудові мігранти працюють на роботах, які не вимагають високої кваліфікації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі