«Лікарі без кордонів» допомогли 115 ув'язненим у Лівії після тортур
26 сiчня, 2012, 14:41
Поділитися
Співробітники організації "Лікарі без кордонів" надавали допомогу 115 ув'язненим після допитів, у яких на тілі залишилися сліди тортур. Більшість в'язнів були прихильниками Муамара Каддафі.
Представники міжнародної неурядової організації "Лікарі без кордонів" заявили про застосування тортур до осіб, які утримуються в ізоляторі на території лівійського міста Місурата, передає американський телеканал CNN з посиланням на керівника НУО Крістофера Стоукса (Christopher Stokes).
За його словами, співробітники "Лікарів без кордонів" надавали допомогу 115 ув'язненим після допитів, у яких на тілі залишилися сліди тортур. Більшість із в'язнів були прихильниками поваленого лідера Лівії Муамара Каддафі.
"До нас доставляли пацієнтів після допитів для надання медичної допомоги, щоб вони змогли витримати новий допит. Подібна ситуація неприпустима. Наше завдання - надавати медичну допомогу жертвам війни, а також хворим ув'язненим, а зовсім не систематично лікувати тих чи інших пацієнтів у перервах між їхніми допитами", - заявив Стоукс, додавши, що "Лікарі без кордонів" припиняють свою роботу у Місураті через факти застосування тортур до осіб, які утримуються в ізоляторі.
Напередодні з критикою лівійської влади виступила верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай. Вона заявила, що військові формування, які воювали на боці Перехідної національної ради (ПНР) у громадянській війні в Лівії, у даний час утримують під вартою без суду і слідства у небезпечних для здоров'я умовах тисячі людей. За її словами, значна частина в'язнів - вихідці з країн Чорної Африки, їх тримають в ізоляторах за підозрою в участі в бойових діях на боці Каддафі.
За словами Піллай, у даний час в різних регіонах Лівії є близько 60 центрів тимчасового утримання, де містяться більше 8,5 тисячі в'язнів, більшість з яких підтримували колишній лівійський режим під час громадянської війни. Як повідомила у вівторок британська мовна корпорація Бі-бі-сі з посиланням на міжнародну організацію "Міжнародна амністія" (Amnesty International), кілька людей у цих установах загинули в результаті тортур.
Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) визнала, що народні повстання в низці країн Північної Африки, які отримали назву «арабської весни», не привели до покращення ситуації у сфері захисту прав людини. !zn