На сьогодні кількість бобрів у регіоні становить близько п'яти тисяч особин. До того ж, якщо раніше їх можна було рідко де зустріти, то тепер ці тварини мешкають майже в кожній водоймі Волині.
Згідно з повідомленням відомства, бобри завдають значної шкоди захисним дамбам, будують греблі та руйнують береги річок й меліоративних каналів. Через таку активність тварин виникають затоплення й підтоплення об'єктів сільського господарства, лісових територій і населених пунктів.
Для того, щоб усунути негативні результати діяльності бобрів необхідні значне фінансування й велика кількість людей. Кожен рік Камінь-Каширське, Любешівське, Ратнівське й інші управління водного господарства області виділяють на ремонти дамб та ліквідацію бобрових гребель десятки тисяч гривень.
Незважаючи на постійні звернення облводгоспу в профільні організації з пропозицією переселити бобрів або іншими методами знизити рівень збитків від них, жодного вирішення цього питання досі не було запропоновано.
До речі, в Білорусі, яка також страждає від надмірної активності бобрів, кількість їхньої популяції вже регулюєть на державному рівні.
За матеріалами УНІАН