Японія витримала черговий удар стихії: біля північно-східного узбережжя стався землетрус, який призвів до утворення цунамі. Хвиля заввишки близько метра накотилася на берег, але не завдала значної шкоди. Прем'єр-міністр Японії відклав усі справи і повернувся у резиденцію, щоб відстежувати розвиток подій.
Землетрус магнітудою 7,3 стався у морі на глибині 10 кілометрів, повідомляється на сайті Японського метеорологічного агентства. Підземні поштовхи відчувалися і на сумнозвісній атомній станції «3», відзначає Nikkei.com. Робота станції була припинена, співробітники - евакуйовані на височину.
Через землетрус було зупинено міжміське сполучення між Токіо і Одаварою та ще в одному з регіонів на північному сході країни. Столичний аеропорт призупинив роботу.
Підземні поштовхи були відчутними у 35 префектурах Японії. У Токіо дуже хиталися стіни і меблі у будівлях. Після землетрусу в 7,3 бала були відчутні ще три підземні поштовхи магнітудою 6,2, 5,3 і 4,3, відзначає The Japan Times.
Цунамі, що досягло міст Ісіномакі і Офунато, не принесло значного збитку, але метеорологи побоювалися появи другої хвилі. Тому жителям районів, куди могла вдарити повторна «велика хвиля», було рекомендовано залишатися на височинах. У результаті землетрусу і цунамі п'ять осіб звернулися по медичну допомогу - ніхто з них серйозно не постраждав. !zn
Читайте також:
В Японії вперше після аварії на «Фукусімі» буде побудована нова АЕС
У Японії з'явилися метелики-мутанти після катастрофи на «Фукусімі»
Причиною аварії на АЕС «Фукусімі-1» став людський чинник