В Одесі починалися двосторонні навчання ВМС України і США із запрошенням представників флотів інших країн "Сі Бриз-2011".
Під час "Сі Бриз - 2011" представники 17 країн світу - Азербайджану, Алжиру, Бельгії, Великобританії, Грузії, Данії, Канади, Кенії, Македонії, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Туреччини, США, України, Франції та Швеції - відпрацьовувати дії багатонаціональних штабів і сил під час планування і проведення міжнародної миротворчої операції, повідомляє прес-служба Міноборони.
Під час операції сили морського компонента проведуть тактичні навчання з виконанням бойових стрільб, висадження морського десанту, ембаргових операції, опитування цивільних суден, затримання суден-порушників. Сили спеціальних операцій проведуть дії зі звільнення заручників, які захоплені піратами і перебувають на судні. Сили берегового компонента проведуть миротворчу операцію у складі двох тактичних груп, з висадженням морських та повітряних десантів. Сили авіаційного компонента проведуть повітряну розвідку, повітряні перевезення і бойове десантування особового складу, забезпечать проведення пошуково-рятувальних дій та медичну евакуацію.
Від ВМС України у навчаннях візьмуть участь до 20 кораблів, катерів і суден, посилений батальйон морської піхоти (до 400 осіб) зі штатним озброєнням і технікою, окремий морський інженерний батальйон, команда водолазів та аварійно-рятувальна група Центру пошукових і аварійно-рятувальних робіт, вертольоти Ка-27, Мі-14, літаки Бе-12, Ан-26 та рятувальну парашутно-десантна група морської авіаційної бригади. Від Сухопутних військ - 4 транспортні вертольоти Мі-8, 1 санітарний вертоліт Мі-8, аеромобільна рота зі складу Об'єднаних сил швидкого реагування. Від Головного військово-медичного управління Збройних Сил України - до 5 мобільних медичних груп. Від Державної прикордонної служби України - офіцери багатонаціонального штабу, до 5 патрульних катерів Одеського загону кораблів морської охорони.
Всього від України до навчання планується залучити до 1200 військовослужбовців (без врахування чисельності екіпажів кораблів і літаків), до 90 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки.
Від Збройних сил США: 1 крейсер, 1 рятувальне судно, група водолазів, літак Р-3 Оріон, батальйон морської піхоти (425 осіб) з автомобільною технікою (автомобілі Хаммер - 26 од, вантажний автомобіль - 4 од.), офіцери штабу батальйону та штабу навчань.
Навчання за програмою "Партнерство заради миру" триватимуть до 18 червня.