Зростання напруженості в Іраку пов'язане з історично сформованим протистоянням двох найбільших громад - сунітів і шиїтів.
В 3жертвами серії нападів на шиїтських паломників і співробітників поліції вранці 13 червня стали 62 людини, десятки - поранені. Про це повідомили джерела в місцевій поліції і медики.
Вибухи прогриміли в шести провінціях країни, причому 10 вибухів сталося в Багдаді. У столиці країни значну частину загиблих становлять шиїти, що прямували до святині в річницю смерті шанованого шиїтами імама Мусcи аль-Хадима - правнука пророка Мухаммеда.
На півдні країни, в місті Хілла два заміновані автомобілі вибухнули біля ресторанів, які зазвичай відвідують співробітники поліції. 22 людини загинули, 38 були поранені.
Ще 4 людини загинули при вибухах двох замінованих машин у місті Балад, де більшість населення - шиїти.
Зростання напруженості в Іраку пов'язане з історично сформованим протистоянням двох найбільших громад - сунітів і шиїтів.
Згідно з переписом 1997 року, 66% населення Іраку становили мусульмани-суніти, 34% - шиїти. За часів правління Саддама Хусейна сунніти займали чільне місце у державних структурах Іраку.
Після збройного вторгнення США до Іраку у 2003 році, в результаті якого Хусейн був повалений, сунітів потіснили шиїти, зайнявши низку важливих державних посад, серед яких найбільш впливовим є пост прем'єр-міністра. Нове розташування сил на політичній арені Іраку призвело до загострення відносин між сунітами і шиїтами. !zn