Більше половини українців (55,7%) вважає, що в нашій країні легше живеться чоловікам, аніж жінкам. Близько чверті опитаних (26,8%) висловили думку, що чоловікам і жінкам живеться в Україну однаково, а кожен десятий респондент (10,6%) вважає, що легше живеться в Україну жінкам. Не змогли відповісти на дане питання 6,9% опитаних.
Велика частина громадян України (58,8%) висловили думку, що в України простіше зробити кар'єру чоловікам. Вважають, що шанси на успішну кар'єру у представників обох статей, 30,1%, а 9,6% вважають, що жінкам простіше зробити кар'єру в нашій країні. Не змогли відповісти на дане питання 1,5% респондентів.
Кожен другий опитаний (50,1%) вважає, що, навіть якщо б в сім'ї було достатньо грошей, більшість українських жінок воліли б працювати. Вважають, що в такому випадку жінки вважали за краще б не працювати, 42,4%, а 7,5% - не змогли відповісти на це питання.
Говорячи про колег-жінок, 37,8% чоловіків висловили думку, що вони працюють однаково. Майже чверть опитаних чоловіків (24,6%) відповіли, що жінки-колеги працюють гірше за них, а 4,5% - краще за них . При цьому близько третині чоловіків (33,1%) складно відповісти на це питання.
Говорячи про колег-чоловіків, більше половини опитаних жінок (55,1%) висловили думку, що вони працюють нарівні з ними. Кожна п'ята (20,3%) вважає, що колеги-чоловіки працюють гірше за неї, а 6,2% - краще неї. Не змогли відповісти на це питання 18,4% опитаних жінок.
Нагадаємо, що уряд Миколи Азарова став першим українським урядом, в якому немає жодної жінки.
Телефонне опитування на тему «Рівноправність статей в Україні» було проведене Інститутом Горшеніна з 1 по 3 березня 2011 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано 800 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує + / -3,5%.