Українські лікарі повідомили, що їх змушують працювати під прицілом автоматів «на благо революції».
За словами терапевта центрального госпіталю Бенгазі №12 Михайла Фіртеля, який приїхав до Африки з Житомира, третій день до лікарні надходять сотні поранених і вбитих, морги переповнені.
«У суботу медиків зібрали люди у військовій формі і повідомили, що місто тепер належить опозиції», - сказав лікар.
«У зв'язку з великою кількістю поранених нам повідомили, що змінити нас не буде кому, оскільки наших колег відправили на мобільні медпункти, які організували у всіх школах міста. Про долю наших колег нам не відомо, на зв'язок вони не виходять. Не виключено, що вони працюють під кулями», - додав Фіртель.
Він також зазначив, що якщо спочатку військові говорили ввічливо, то в кінці попередили: якщо хтось захоче втекти - розстріляють на місці.
«Нібито ми в цій країні заробляли гроші, ось тепер треба працювати на благо революції. А те, що лікарі добу не відпочивали, їх не хвилює. Залишати територію лікарні ми вже не можемо. На вході стоїть охорона. У деяких наших колег є жінки й діти, тому вони змушені сидіти в підвалі і чекати допомоги», - зазначив лікар.
Нагадаємо, безлади у Лівії почалися 17 лютого. Учасники акцій протесту вимагали відставки полковника Муаммара Каддафі, який беззмінно керував країною вже більше 40 років. Незабаром демонстрації переросли у запеклі бої повстанців з армією і поліцією. Влада втратила контроль над містами Бенгазі та Дерні, а заворушення між тим охопили всі найбільші центри країни, зокрема столицю Тріполі.
Число загиблих перевищило 300 людей, тисячі поранених. Місцеві ЗМІ повідомили, що опозиції вдалося захопити одну з найбільших армійських баз. Однак Муаммар Каддафі, всупереч повідомленням про втечу, залишається у країні. «Я хочу пояснити для всіх - я в Тріполі, а не у Венесуелі, не вірте цим собакам-телеканалам. До побачення», - заявив він, виступивши зі свого будинку.
Раніше МЗС заявив, що громадян України серед постраждалих у Лівії немає.
За матеріалами Комсомольская правда