Українські хакери зняли з банківських рахунків у всьому світі 72 млн доларів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Служба безпеки України спільно з правоохоронними органами США, Великобританії, Франції, Німеччини, Кіпру і Латвії розкрила міжнародну групу хакерів, організовану громадянами України під прикриттям легальної комерційної структури.

За інформацією прес-центру СБУ, хакери за допомогою вірусу Conficer отримували доступ до рахунків в іноземних банках різних країнах, знімали з них гроші і переводили у готівку.

За попередніми оцінками, хакери завдали клієнтам банківських установ збитків на суму більше 72 млн дол.

Як розповів на брифінгу у четвер, 23 червня, начальник управління контррозвідувального забезпечення інформаційної безпеки держави СБУ Віталій Хлевіцький, в Україні допитано 16 учасників міжнародного угруповання, в тому числі організаторів та координаторів.

Він зазначив, що організатори угруповання хакерів не підлітки, їм від 26 до 33 років, вони всі з дуже хорошою освітою у сфері інформаційних технологій.

У даний час нікого ще не затримано, оскільки питання про порушення кримінальної справи тільки вирішується.

Що стосується потерпілих, то серед них українців немає, «вони всі знаходяться у США та інших країнах».

За словами В.Хлевіцького, 21 червня у декількох країнах світу було проведено більше 30-ти обшуків, в Україні - 19. Іноземні спецслужби вилучили близько 30 серверів, правоохоронці Латвії затримали 2-х осіб. Арешт накладено на більш ніж 40 рахунків банківських установ Латвії та Кіпру. Під час обшуків, які проводили співробітники СБУ, вилучено більше 74 одиниць комп'ютерної техніки, близько 300 одиниць носіїв електронної інформації.

«Це перша такого масштабу операція у сфері боротьби з кіберзлочинністю», - підкреслив начальник управління.

В.Хлевіцький не виключив, що сума заподіяної шкоди може бути більшою, ніж 72 млн дол, і можливо, ці люди здійснювали свою протиправну діяльність і раніше.

Як розповів старший спеціальний агент ФБР США Норман Сандерс, ФБР розслідувало цю справу протягом трьох років. Обмінюючись інформацією з СБУ, стало зрозуміло, що спецслужби обох країн розслідують злочинні дії одних і тих же осіб.

«Без підтримки СБУ не вийшло б проведення цієї спецоперації", - сказав він.

За словами в.о. керівника представництва ФБР США в Україні Бренда Сміта, кіберзлочинністю може бути охоплено весь світ, і не можна говорити, що Україна є однією з країн, в якій хакерство найбільш поширене.

Він підкреслив, що аналогічні злочини скоюються по всьому світу.

За його словами, фахівці ФБР безпосередньо брали участь у діях, які проводилися на території України.

За словами В.Хлевіцького, за такі дії українським законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років. Американське законодавство передбачає більш жорсткі санкції, аж до довічного ув'язнення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі