Власник Kyiv Post бізнесмен Мохаммад Захур повернув на посаду головного редактора видання Браяна Боннера, якого сам же звільнив на початку тижня.
Таким чином Б.Боннера буде відновлено на своїй посаді, також буде створено редакційну раду, до якої увійдуть три його заступники та він сам.
Про це Телекритиці повідомив власник видання Мохаммад Захур після зустрічі з колективом газети.
«Буде створено редакційну раду (editorial board), і Браян Боннер буде одним з її членів», - зазначив М.Захур, пояснивши мету такого новостворення необхідністю дотримуватись «принципів незалежної журналістики».
Іншими трьома членами ради будуть Роман Олеарчик, Катерина Горчинська (нині - заступники головного редактора) та Джеймс Марсон (редактор рубрики «Бізнес»).
За словами М.Захура, колектив видання мав побоювання щодо незалежності редакційної політики без Б.Боннера. «Демократія та свобода слова в газеті була і є», - наголосив він.
Загалом конфлікт у виданні М.Захур оцінює як непорозуміння: «Це було якесь непорозуміння. Тепер усе позаду».
Журналіст Kyiv Post Юрій Онишків у коментарі ТК зазначив: «Я можу назвати це перемогою обох сторін. Конфлікт у Kyiv Post вичерпаний. Видавець погодився на створення редакційної ради, яка буде стежити за невтручанням у редакційну політику». За його словами, М.Захур запевнив, що в редакційну політику не втручатиметься.
За інформацією ТК, на зустрічі Мохаммад Захур оголосив, що у разі, якщо колектив до 1 вересня зможе знайти кошти на фінансування газети, він продасть її редакції за один долар. Такою була його відповідь на запитання, чи не планує він продати газету.
Нагадаємо, 15 квітня редакція газети Kyiv Post заявила про початок страйку на знак протесту проти цензури з боку видавця, який намагався заборонити публікацію інтерв'ю з міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком. Одна з вимог страйку - поновити на посаді головного редактора газети Kyiv Post Браяна Боннера. Сам Микола Присяжнюк заявив, що задоволений своїм інтерв'ю. Він наголосив, що не має жодного відношення до конфліктів усередині редакції.
Нагадаемо, що раніше М.Захур пояснив причину звільнення Браяна Боннера тим, що той надто переймався політикою замість соціальних тем.