У Києві закрили Музей прикордонників

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© holidays.co.ua
Від сьогодні закрито столичний Музей прикордонників. Музей знаходився у будівлі, яка належить Меморіальному комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

Київський господарський суд у понеділок, 30 січня, офіційно оголосив про закриття Центрального музею Державної прикордонної служби України. Ця історія тривала вже не один місяць. Дотепер на правах оренди музей знаходився у будівлі, що належить Меморіальногму комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

Термін оренди закінчився ще 11 квітня 2011 року. У договорі про продовження прикордонникам відмовили і запропонували у найкоротші терміни шукати нове місце.

Багато експозицій музею переносні, щоб проводити уроки мужності у школах. Є абсолютно унікальні експонати. Так, реальний прикордонний стовп Чернівецького прикордонного загону, бійці якого зустріли нацистів у 1941 році. Це єдиний в Україні подібний артефакт, що зберігся з того часу.

У залах музею можна було побачити особисті речі, зброю та нагороди радянських прикордонників, справжні документи, накази, прикордонні газети. Значна частина музею присвячена нашому часу - починаючи від афганської війни і закінчуючи сьогоднішнім днем. Під склом зразки контейнерів контрабандистів, холодна, газова і вогнепальна (у тому числі і кустарна) зброя, конфіскована у порушників державного кордону.

За 15 років існування музею його відвідали понад півмільйона людей. І це при всьому тому, що багато хто навіть не підозрює про його існування і, прямуючи до основного меморіального комплексу музею Великої вітчизняної війни, просто проходять повз музей прикордонників.

Керівництво Музею історії ВВВ пояснює свої дії необхідністю використання приміщень Музею прикордонників для зберігання фондів меморіального комплексу, які опинилися під загрозою. Втім, площу в Нацмузеї орендують понад 10 комерційних структур.

Змінити ситуацію не зміг і Комітет порятунку музею. На його захист виступили багато заслужених і поважних людей. Серед них ветерани Великої Вітчизняної війни - кавалер чотирьох медалей «За відвагу» Павло Наумов і кавалер п'яти медалей «За відвагу» Олексій Бубликов, Герої Радянського Союзу Володимир Полупанов і Борис Кошечкін, Герой Радянського Союзу ветеран Афганістану Віктор Капшук. На жаль, ані лист танкіста Бориса Кошечкіна на ім'я президента, ані колективні звернення до Кабінету міністрів і РНБО результатів не принесли. Куди будуть виселяти музей - поки невідомо.

Таке ставлення до музеїв в Україні стає нормою. Вже не перший рік в Українському домі лежать у скринях експонати виселеного з приміщення Музею історії Києва (колишній Кловський палац на Печерську), де тепер розташувався Верховний суд України.

Читайте також:

Музею Параджанова у Києві - бути чи не бути?

Синові Стуса дали посаду директора музею Шевченка. Герман залишилася задоволена


Названо найвідвідуваніший музей світу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі