Швейцарський франк, що привертає інвесторів як тиха гавань в охопленій кризою єврозоні, дозволив Цюріху переміститися на перше місце в списку найдорожчих міст світу.
Цюріх змістив Токіо на другий рядок у списку найдорожчих міст світу, де завдяки високому курсу валют лідируючі позиції зайняли такі країни, як Швейцарія та Австралія, показує опитування Economist Intelligence Unit.
Найдорожчим російським містом знову була визнана Москва, яка розташувалася разом з Лос-Анджелесом і Шанхаєм на 42 місці.
Швейцарський франк, що привертає інвесторів як тиха гавань в охопленій кризою єврозоні, дозволив Цюріху переміститися на перше місце з п'ятого у минулому році, Женева посіла третю сходинку.
Аналогічні причини дозволили п'яти австралійським містам увійти до першої двадцятки списку, де Мельбурн і Сідней посіли сьоме і восьме місця відповідно.
«Курс валют найбільше вплинув на вартість життя в Австралії: за останні 10 років австралійський долар вдвічі збільшив свою вартість до американського долара», - йдеться в заяві редактора опитування Жона Коупстейка.
Ванкувер, що посів у рейтингу 37 місце, став найдорожчим місцем для життя в Північній Америці. Нью-Йорк лідирує серед міст США, посідаючи 47-у сходинку.
Дослідження, що охопило 130 міст, засноване на порівняльній характеристиці цін на 160 товарів і послуг, що включають продовольство, одяг, транспорт, оренду житла і освіта.
За рік у рейтингу також показали зростання азіатські міста: Сінгапур посів дев'яте місце, Сеул перемістився на дев'ять позицій вгору і розташувався на 27 сходинці.
Міста з найбільш низькими витратами на проживання також знаходяться в Азії: три з чотирьох лідерів за цим показником - індійські Нью-Делі і Мумбаї і пакистанський Карачі. !zn