Про це Д. Табачник сказав у п'ятницю, 29 квітня, під час відеомосту Москва-Київ-Астана на тему: «Гуманітарна місія Російської православної церкви на пострадянському просторі».
«Православну церкву в історії України в принципі не можливо уявити собі без фігури священика-вчителя, священика-просвітителя і священика-лікаря, який зцілює як тіло, так і душу. Історично тисячу років тому освітня традиція, системна школа освіти в України - починається саме з місії православної церкви ... »- нагадав міністр.
«Тому мені видається важливим і необхідним відпрацювати і налагодити механізм церковно-державного партнерства або державно-церковного партнерства, який би чітко базувався на законодавчих актах, на законах в ключі Конституції нашої країни, але не забюрократизований відомчими наказами та посадовими інструкціями. Я думаю, що ця частина державно-церковного партнерства може і буде успішно розвиватися в Україні», - сказав Д. Табачник.
Він вважає, що чим ефективніше в освітньому ключі буде працювати православна церква, тим менше буде розрив між суспільством і державою, будуть конструктивніші відносини.
«У перспективі ми можемо говорити про створення нової платформи для гуманітарної єдності в глобальному масштабі для свого роду гуманітарного глобалізму як дуже важливої антитези глобалізму торговельно-економічному. І саме тут роль православної церкви представляється мені абсолютно виняткова», - пояснив Д. Табачник.