Проти американського експерименту Pollux, під час якого вибухівка детонує навколо радіоактивного матеріалу, виступили мери Хіросіми і Нагасакі.
У США успішно провели експеримент Pollux, який є субкритичним неядерним підземним вибухом.
Експеримент, організований співробітниками управління Лос-Аламоської національної лабораторії та лабораторії Sandia, відбувся на полігоні у Неваді.
Під час субкритичного вибуху вибухівка детонує навколо радіоактивного матеріалу, при цьому не досягається критична маса і не починається ланцюгова реакція. Вчені, таким чином, вивчають поведінку плутонію під час впливу на нього вибухівки.
В результаті експерименту дослідникам вдалося зібрати унікальні дані, є найважливішою інформацію для підтримки безпеки і ефективності ядерної зброї США, повідомило Національне управління ядерної безпеки (NNSA).
«Проведення субкритичних експериментів підтримує наші знання на рівні, необхідному для збереження ядерної зброї у безпеці, при цьому не потрібно проводити підземні тести. Я аплодую роботі, виконаній вченими, які здійснили цей експеримент. Досліди, подібні цьому, допоможуть президентові Бараку Обамі говорити про ядерний порядок денний», - заявив адміністратор NNSA Томас Д'Агостіно.
З меншим захопленням експеримент сприйняли в Японії. Мери міст Хіросіма і Нагасакі, постраждалих під час Другої світової війни від атомних бомбардувань США, засудили американський експеримент і направили Бараку Обамі листи протесту.
Мер Нагасакі написав, що проведені США тести йдуть врозріз із прагненням міжнародної спільноти відмовитися від ядерної зброї. У свою чергу, мер Хіросіми звинуватив США в тому, що вони проігнорували думку тих, хто вижив після атомних ударів, і мільйонів інших людей, що хочуть повного знищення ядерної зброї. !zn