Соціолог: Якість даних соцдосліджень різко погіршилася в усьому світі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Якість даних соціологічних досліджень різко погіршилася в усьому світі, і соціологи змушені шукати нові альтернативні методи.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«У світі драматично «впав» метод інтерв’ю «віч-на-віч» (face-to-face), погіршилась якість даних і зменшилася кількість досліджень за цим методом. Ця тенденція докотилася й до України ... Нині на запитання соціологів відповідає 50-60% населення, а у великих містах іще менше: 30-40%. А якщо більша частина населення не йде на контакт із соціологами, то якість соціологічних даних дуже погіршується», - підкреслив він.

«В усьому світі такий факт призвів до того, що спочатку дослідники перейшли до телефонних, а потім до інтернет-опитувань. У США 2009 року частка опитувань, що замовляються за методом face-to-face, впала до 1%. Загалом у світі ситуація не така драматична, але однак вже відбувся перехід від інтерв’ю «віч-на-віч» спочатку до телефонних опитувань, а два-три роки тому на перше місце вийшли інтернет-опитування. За даними 2009 року (більш пізніх досліджень поки що немає), методом інтернет-опитування провадиться 43% досліджень, методом телефонного - 32, а «віч-на-віч» -25%», - повідомив соціолог.

В Україні ці процеси також ідуть, хоча й повільно. 2010 року методом особистого інтерв’ю було проведено 44% опитувань (і це домінуючий метод), телефонних опитувань - 33, з допомогою Інтернету - 24%. «До нас, як і до інших країн, дійшла хвиля падіння якості особистого інтерв’ю, але відсоток населення, який можна опитувати по телефону та з допомогою Інтернету, недостатній», - вважає він.

«У наших умовах переходити на інтернет-опитування не можна, на телефонні - теж погано, а особисте інтерв’ю стає ненадійним. У нас у цьому сенсі криза», - констатував соціолог.

Детальніше читайте в інтерв'ю Ірини Кириченко з Володимиром Паніотто в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі