Депутат: Будувати сховище ядерного палива в Чорнобилі можна лише після громадського обговорення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Рішення про будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні відчуження потрібно приймати лише після обговорення з громадськістю та висновків фахівців.

Про це в коментарі ZN.UA заявив Анатолій Семинога, голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

«Безумовно, проблема зберігання відпрацьованого ядерного палива мусить вирішуватися. Але поспішні, необґрунтовані рішення в цьому питанні неприпустимі. Тим більше що зберігати радіоактивні матеріали планується невизначений час (хоча чинне законодавство вимагає зазначати термін зберігання ядерного палива) у безпосередній близькості до кількамільйонного мегаполіса, столиці держави. До оцінки ризиків та вибору оптимального (не лише з економічного погляду, а й із позицій безпеки) розміщення сховища слід залучити широке коло експертів та науковців», – вважає А.Семинога.

«На моє глибоке переконання, на даному етапі законопроект має бути відхиленим. Повернутися до його розгляду можливо лише після отримання висновків незалежних експертів і обговорення цих висновків широкою громадськістю. Інакше може виникнути ситуація, схожа на скасування переходу на зимовий час: спочатку скасували, а тільки потім почали думати про можливі збитки і втрати. Однак ігри з ядерними матеріалами значно небезпечніші за ігри з часом», – наголосив депутат.

Нагадаємо, що 18 жовтня 2011 року парламент України прийняв у першому читанні проект закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом» (реєстраційний номер 8795). Головне завдання запропонованого законопроекту – законодавчо закріпити місце будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР, якими оснащені майже всі вітчизняні АЕС, у Чорнобильській зоні відчуження.

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі