Близько 80% шкідливих речовин після аварії на АЕС «Фукусіма-1» у результаті Великого східнояпонського землетрусу і цунамі, яке сталося 11 березня, потрапили в океан.
Проаналізувавши дані, зібрані, перш за все, Національним метеорологічним агентством, якому підпорядковується НДІ, розташований в академмістечку Цукуба (префектура Ібаракі), експерти прийшли до висновку, що на територію Японії після вибухів на аварійній АЕС випало не більше 30% радіоактивних ізотопів.
«Атомна станція «Фукусіма-1» розташована на східному узбережжі Японії, а вітри протягом березня і квітня цього року дули переважно із заходу на схід, - повідомив Танака, подаючи колегам і репортерам підсумки дослідження.
«Таким чином, кількість радіоактивних речовин, що випали на сушу, виявилася порівняно невеликою. Значна частина потрапила у Тихий океан, води якого, звичайно, забруднилися», - підсумував він.
Висновки метеорологів підтверджують і дослідження рівня радіації у водах Тихого океану у зазначений період. За словами Танака, під впливом вітрів і дощів туди потрапило не менше 65% ізотопів йоду-131. Аналогічні результати отримані для цезію-134 та цезію-137, йдеться у доповіді.
Раніше повідомлялося, що для полегшення роботи з ліквідації наслідків аварії на японській атомній електростанції «Фукусіма-1» робітники будуть використовувати екзоскелети, які значно підвищують фізичні можливості користувачів.
Нагадаємо, збиток від аварії на АЕС «Фукусіма-1» складе 5,691 трлн єн (близько 74 млрд доларів).