Два великих російських десантних кораблі позапланово можуть рушити в сирійський порт Тартус для захисту, за необхідності, російських громадян і майна пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії.
Загін у складі великих десантних кораблів (ВДК) "Микола Фільченков" і "Цезар Куніков" завершує підготовку до виходу в Середземне море для виконання спеціальних завдань у сирійському порту Тартус, де знаходиться пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії, повідомили "Інтерфаксу-АВН" 18 червня в Головному штабі ВМФ.
"В сирійський порт Тартус готуються позапланово вирушити в похід великі десантні кораблі "Микола Фільченков" і "Цезар Куніков". Бойові кораблі буде забезпечувати рятувальний буксир СБ-15", - сказав співрозмовник агентства.
Він зазначив, що завдання з підготовки кораблів для виконання завдань із захисту державних інтересів біля берегів Сирії була поставлено раптово. "Цезар Куніков" буквально днями повернувся до Севастополя після походу на острів Сицилія. Після поповнення запасів він буде готовий до виконання нових завдань", - сказав офіцер.
За його словами, на борту десантних кораблів розміститься велика група морських піхотинців Чорноморського флоту.
Між тим, офіцер ВДК "Микола Фільченков" повідомив РІА Новини, що екіпаж великого десантного корабля служить за повсякденним розпорядком дня, команди на переведення корабля в підвищений ступінь бойової готовності не надходило.
Він зазначив, що всі бойові кораблі ЧФ РФ знаходяться в постійній 12-годинний готовності до виходу в море, а при отриманні командуванням бойових завдань корабель переводиться з бойової готовності "постійної" в "підвищену".
"При переведенні сил у підвищену бойову готовність забороняється сходження екіпажу на берег, а моряки з "Фільченкова" сходять кожен день у місто, а офіцери та сімейні контрактники йдуть додому до ранку", - заявив офіцер.
За його словами, аналогічна ситуація на всіх десантних кораблях, зокрема і на ВДК "Цезар Куніков".
ВДК проекту 775 "Цезарь Куніков" - десантний корабель океанської зони. Може використовуватися при різних варіантах завантаження: 150 осіб десанту і 10 танків типу Т-55 з екіпажем в 40 осіб; 12 плаваючих танків ПТ-76 з екіпажем в 36 осіб; підрозділ у складі 3 танків типу Т-55 з екіпажем в 12 осіб. Особовий склад десанту - 147 людей. Корабель здатний перевезти вантаж вагою 650 т на відстань 4700 миль.
ВДК проекту 1171 "Микола Фільченков" має водотоннажність - 4650 т. Довжина - 113,1 м, ширина - 15,6 м, осадка - 4,5 м. Швидкість ходу - 16,5 вузлів. Дальність плавання - 10 тис. миль при 15 вузлах. Місткість: до 1500 тонн техніки та вантажів. Озброєння: 57-мм артустановка ЗІФ-31Б, 2х2 25-мм зенітних автомата 2М-3М, 3х8 ПУ ПЗРК, система залпової стрільби А-215 "Град-М". Екіпаж - 55 чол.
У Тартусі зараз знаходиться російська плавмайстерня ПМ-138. !zn