Водночас у МЗС підкреслили, що про евакуацію самих дипломатів та інших чиновників "мова на даному етапі не йде". Згідно з попередніми планами, вивезення росіян з Японії має ропочатися 18 березня. Евакуація в тому числі торкнеться рідних співробітників посольства Росії в Токіо, генеральних консульств, торгового представництва та інших установ.
Раніше 16 березня російський посол у Японії Михайло Білий повідомив, що з найбільш небезпечних регіонів країни вже були вивезені 50 громадян Росії, яких у середу мають відправити на батьківщину. Він також запевнив, що в разі погіршення ситуації з Японії будуть евакуйовані й інші росіяни.
14 березня через Японію до Росії повернулася остання група організованих туристів. Тим часом, крім держслужбовців та їх сімей, в країні поки залишаються інші росіяни, число яких поки що оцінюється.
11 березня північно-східне узбережжя Японії накрило потужне цунамі, викликане землетрусом потужністю 8,9-9 балів за шкалою Ріхтера. Висота хвилі місцями досягала десяти метрів. Було змито цілі населені пункти.
Природний катаклізм також спричинив аварії на чотирьох японських АЕС, що розташовані неподалік від епіцентру землетрусу. Найбільше постраждала станція "Фукусіма-1", у чотирьох енергоблоках якої починаючи з 12 березня відбулася ціла низка вибухів і пожеж. Через пошкодження контейнерів другого і третього реакторів, а також попадання в атмосферу продуктів горіння в сховище відпрацьованого ядерного палива в четвертому енергоблоці навколо АЕС суттєво підвищився рівень радіації.
Населення, яке проживає в радіусі 20-30 кілометрів від АЕС, було евакуйовано. Також до мінімуму було скорочено чисельність персоналу самої станції. Згідно з оцінкою французьких фахівців, загроза, викликана аварією на "Фукусіма-1", отримала шостий рівень за шкалою INES. Вищий, сьомий, рівень отримала лише катастрофа на Чорнобильській АЕС.
Нагадаємо, президент України Віктор Янукович доручив уряду вивчити шляхи можливої евакуації українців з постраждалої від стихії Японії.
За матеріалами: Лента.ру