За результатами опитування, проведеного на замовлення української Феміди, з'ясувалося, що переважна більшість громадян задоволена роботою судів. При цьому, в ході незалежних опитувань, число українців, які довіряють судам, не перевищує статистичну похибку.
Згідно з моніторингом, проведеним за ініціативою Ради суддів України, 56% опитаних відвідувачів судів повністю, а 23% - частково задоволені рівнем незалежності, неупередженості та справедливості судового розгляду справ.
Про це під час круглого столу повідомила директор Центру суддівських студій, керівник швейцарського проекту «Підтримка судової реформи в Україні» Наталія Верещинська.
Вона зазначила, що моніторинг був проведений 15 серпня 2012 року у всіх апеляційних та місцевих судах шляхом анонімного анкетування працівниками апарату суду 21 тисячі 28 громадян - відвідувачів судів.
«Загальна оцінка діяльності судів виглядає більш позитивною, ніж результати більшості соціологічних опитувань громадян щодо рівня довіри до суду і оцінки роботи органів судової влади», - сказала Верещинський.
- 3Микола Мельник нагадав, що найбільшу підтримку суд в Україні мав у 2005 році, а одну з найменших - сьогодні. Їхнє нинішнє дослідження у квітні, зазначив він, показує повну підтримку діяльності суду громадянами на рівні 2,9%, окремих заходів - 20,5%. При цьому вже в серпні всього 3,3% громадян України змогли відповісти, що повністю довіряють суду, 23% - переважно.
«Ставити під сумнів дослідження, яке проводить Центр Разумкова чи інші соціологічні центри, не варто», - сказав Мельник і зазначив, що згідно з їхнім серпневим дослідження 68,9% громадян вважають, що судова влада сьогодні є політично залежною, в першу чергу, від президента України. !zn