За відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів. Профільний парламентський комітет підтримав прийняття даного проекту постанови.
Зокрема Верховна Рада України постановила "установити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години".
Спікер Верховної Ради Володимир Литвин у своєму виступі заявив, що витрати бюджету при відмові від переходу на зимовий час складуть 300 млн грн.
Проект постанови «Про зміну порядку обчислення часу на території України» було зареєстровано у Верховній Раді України 4 квітня 2011 року під номером 8330 - практично відразу після того, як про скасування переходу на зимовий і літній час оголосила Росія.
У пояснювальній записці депутат О.Надоша обґрунтовує необхідність прийняття документу негативним впливом переведення часу на психологічний і фізичний стан людини. «У періоди переведення годинників - навесні і восени кількість звернень до лікарів зазвичай зростає. Зміну біоритмів хворі люди відчувають набагато більше, ніж здорові, у них спостерігаються патологічні реакції. Переведення годинника для одних - це загострення хвороб, а для інших - просто дискомфорт. У такі перехідні періоди багато людей скаржаться на погане самопочуття, адже навіть незначний зсув часу - це пряме і грубе порушення біологічного годинника. Як наслідок - підвищена чутливість і емоційність, стомлюваність, порушення сну та загострення хронічних захворювань», - пояснює депутат.
О.Надоша уточнює, що розробив відповідний законопроект на підставі численних звернень громадян України про відмову від практики переведення годинників на зимовий і літній час і з метою запобігти негативному впливу на здоров'я громадян внаслідок переведення годинника на годину вперед і на годину назад.
Нагадаємо, літній час було запроваджено в СРСР у 1981 році.
Зараз Україна перебуває в часовому поясі UTC+2 - у т.зв. Східноєвропейському часі (Афіни, Бухарест, Вільнюс, Київ, Кишинів, Рига, Софія, Таллінн, Гельсінкі, Єгипет, Ізраїль, Ліван, Лівія, Туреччина, ПАР (Bravo).
UTC - всесвітній координований час, який було введено замість часу за Гринвічем (GMT).