Члена наглядової ради програми «тривожать деякі бюрократичні перепони, які іноді впливають на можливість для вчених та студентів з України і США брати ефективну участь у програмі».
«Сподіваюся, що Програма імені Фулбрайта й надалі залишатиметься вагомою в Україні. А для цього нам украй потрібні співпраця та порозуміння з українським урядом і його готовність нам допомагати», - сказала вона.
За її словами, програму в Україні цінують. «Сподіваємося, ми й надалі матимемо змогу підтримувати дуже потужну і помітну присутність цієї Програми в Україні. Я переконана, що її тут цінують. Це відчувається в розмовах із науковцями, студентами, адміністрацією освітніх інституцій», - підкреслила Несс.
Водночас, її «тривожать деякі бюрократичні перепони, які інколи впливають на можливість для науковців та студентів з України і США брати ефективну участь у Програмі».
Програму імені Фулбрайта було засновано у 1947 році з ініціативи сенатора Вільяма Фулбрайта. Вона представлена у 155 країнах, фінансується урядом США. Завдяки Програмі науковці і студенти з усього світу проводять наукові дослідження та навчаються у США, а американські громадяни реалізовують викладацькі, наукові, студентські проекти по всьому світу. За час існування Програми її можливостями скористалося 311 000 осіб. 33 випускники - лауреати Нобелівської премії у різних галузях. В Україні Програма діє з 1992 року. За цей час 800 українських студентів та науковців навчались і реалізовували наукові проекти у Сполучених Штатах. Нашу країну відвідало 400 американських фулбрайтівців.