При найгіршому сценарії викиди радіації з «Фукусіми» будуть співвідносні з чорнобильськими

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© bigmir.net
В умовах невизначеності експерти вибудовують можливі сценарії розвитку подій в Японії, але не приховують занепокоєння, оскільки території навколо АЕС «Фукусіма-1» вже зазнали значного впливу радіації, пише Le Monde.

Проаналізувавши положення на другому реакторі станції, оболонка якого була пошкоджена, французький Інститут радіологічного захисту та ядерної безпеки (IRSN) створив імітаційну модель, щоб за її допомогою спробувати зрозуміти масштаби можливого зараження. Модель дозволяє оцінити ризики, які можуть виникнути протягом 48 годин після повного розплавлення реактора. У зоні самої АЕС доза радіації, що впливає на людину, не забезпечену засобами захисту, перевищить критичний показник 1000 мікрозівертів, після якого, за словами доктора Патріка Гурмелона з IRSN, «іонізуюче випромінювання починає руйнувати кістковий мозок, пошкоджуючи стовбурові клітини, знижуючи число тромбоцитів і лейкоцитів». «Це означає, що люди, які знаходяться на станції, ризикують померти у найближчі тижні і місяці», - наводить слова медика видання.

І хоча IRSN навмисно згустив фарби, погіршення ситуації, на жаль, не виключено, зазначає газета. «Говорити про стабільний стан палива можна буде тільки тоді, коли воно охолоне. Поки цього не відбулося, і, в якому воно знаходиться стані, нам невідомо», - констатує представник інституту.

Особливі побоювання пов'язані зі станом басейну для відпрацьованого палива, продовжує видання. Вода, що закипіла, вже не може охолоджувати стрижні, які все ще зберігають високий рівень радіації. Якщо охолодження не буде відновлено раніше, ніж вода повністю випарується, то через один-два дні можуть початися викиди радіації в атмосферу, вважає Тьєррі Шарль, директор з безпеки ядерних об'єктів в IRSN. За його словами, ці викиди будуть значно більшими, ніж на вже зафіксованих на реакторах 1 і 3, оскільки басейни з відпрацьованим паливом знаходяться практично на відкритому повітрі і не обладнані захисною оболонкою. У такому випадку «викид радіації буде співвідносним із чорнобильським», вважає Тьєррі Шарль.

У той же час при такому сценарії рівень радіації на прилеглих до станції територіях протягом 48 годин після повного розплавлення стержня не перевищить 10 мікрозівертів, що не представляє особливої ​​загрози для населення. Подальша еволюція радіоактивної хмари буде залежати від розвитку подій на АЕС. Але наслідки для здоров'я людини будуть залежати, у першу чергу, не від дози, а від тривалості опромінення, підкреслює директор IRSN з навколишнього середовища Дідьє Шампьон.

Нагадаємо, що голова Державного комітету з ядерного регулювання України Олена Миколайчук також вважає, що аварія на АЕС «Фукусіма» за своїми наслідками може виявитися співвідносною з аварією на Чорнобильській АЕС.

За матеріалами: Le Monde, Inopressa.Ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі