«Це було щось неймовірне - тільки з-за кордону надійшло дзвінків п’ятдесят - від нашої діаспори, керівників наших благодійних фондів... Для мене ці два дні (коли ще було невідомо про призначення виконуючим обов’язки ректора) стали одкровенням, бо я пізнав, хто є хто. Але слід сказати, що переважна більшість (99%) - люди, які стояли на боці академії і, до того ж, підтримували її ректора. Це мені дуже приємно», - сказав І.Пасічник в інтерв’ю ZN.UA.
Для «Острозької академії» це мало і негативні наслідки.
«Не обійшлося і без втрат. Наш благодійний фонд у США, який фінансує будівництво нових корпусів, відразу заявив, що припиняє виділення коштів. Дуже багато й інших негативних наслідків. Наприклад, напередодні ми підписали договір про співпрацю із Вестерн-університетом, і вони відразу зателефонували й сказали, що відкликають на певний час свій меморандум», - повідомив І.Пасічник.
Ректор вважає, що зміна керівництва у українських вузах докорінно змінює ситуацію в самому закладі, тому іноземні партнери негативно реагують на подібні непорозуміння.
«Весь парадокс, здається мені, в тому, що ми живемо в Україні. А якщо ми живемо в Україні, то керівник повинен перший термін на посаді (чи навіть півтора терміну) займатися налагоджуванням зв’язків по горизонталі і вертикалі, усвідомити, що він саме має робити (тобто стати керівником), а далі - ті зв’язки працюють на керівника і його заклад. Бо якщо на Заході замінять ректора, то це не викличе особливої реакції і не змінить докорінно ситуацію, - там є стабільний фонд, стабільна система тощо. А в нас, коли йде реформування, триває будівництво… Тим більше коли ми говоримо про Острозьку академію…» - пояснив І.Пасічник.
Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Сергія Штурхецького з Ігорем Пасічником.