Про це йдеться в його зверненні до голови Комітету з питань науки і освіти з проханням розглянути питання реорганізації (ліквідації) загальноосвітніх навчальних закладів на відкритому засіданні Комітету за участю відповідальних представників органів влади.
М.Томенко підкреслив, що за даними експертів за останні півтора року - з лютого 2010 - в Україні закрито 640 шкіл. Для порівняння - за період з 2003 по 2009 роки в Україні було закрито всього 870 шкіл. Такі цифри, на його переконання, дають право говорити, що влада проводить оптимізацію шкільних установ необдумано, всупереч здоровому глузду, в порушення норм Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про місцеве самоврядування»».
М.Томенко особливо попросив голову Комітету розглянути питання реорганізації (ліквідації) загальноосвітніх навчальних закладів на відкритому засіданні Комітету за участю відповідальних представників органів влади.
Окрім того, він попросив Комітет з'ясувати, чи було дотримано процедури законодавчого закриття шкіл, чи надавалася згода територіальних громад і приймалися відповідні рішення органами місцевого самоврядування у кожному разі закриття загальноосвітніх закладів у сільській місцевості.
Нагадаємо, у травні народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький заявив, що згідно зі статистикою під час прем'єрства Юлії Тимошенко в Україні було закрито 640 шкіл, що майже в 6 разів перевищує кількість шкіл, закритих новим урядом. Він повідомив, що за час прем'єрства Миколи Азарова було закрито 111 шкіл.
Прес-служба Міністерства освіти спростувала дані, згідно з якими, в Україну за вказаний вище період закрито 640 шкіл. Протягом 2010 року закрито 115 шкіл, а в 2011 році -200, всього - 315, сказано в спростуванні.
Нагадаємо, 30 серпня Донецький апеляційний адміністративний суд підтримав рішення суду першої інстанції - Центрально-міського районного суду міста Макіївки - про законність ліквідації Макіївською міськрадою україномовних загальноосвітніх шкіл I-II ступенів N3, 100 і 27.