Підліткова жорстокість зростає

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Рівень спілкування, який був між однокласниками і однокласницями ще 10 років тому, істотно змінився.

Таку думку висловив DT.UA шкільний психолог Володимир Лисюк, який проводив опитування в одній з київських шкіл серед учнів 15-17 років на тему взаємин між однокласниками і однокласницями.

На думку шкільного психолога, «зараз хлопчаки стали жорстокішими. У них з'явилося більше хамства, вони можуть грубо відповісти, «послати». Причому багато хто з них вважає, що це нормально».

А дівчатка ж, за словами В.Лисюка, вже звикли до такого поводження, тому, відповідаючи на запитання, як вони реагують, коли однокласники завдають їм душевного болю, багато хто писав «я промовчу і забуду» або «просто включу ігнор».

«Що стосується самих хлопчаків, вони грубіянять і лаються матом теж не просто так. Це відбувається через те, що у хлопця або маленький словниковий запас, який не дозволяє йому проявити і виразити себе повною мірою, або занижена самооцінка. Окрім того, якщо вдома хтось панує над ним, у школі він буде намагатися панувати над іншими. А от для дівчаток жорстокість і мат - це практично завжди захисна реакція. «З вовками жити - по-вовчому вити». Цей принцип спрацьовує тоді, коли дівчатам дуже допечуть або в тому випадку, коли хлопчаки, на їхню думку, не розуміють по-іншому», - вважає В.Лисюк.

У той же час, згідно з даними опитування, більшість хлопців виступають проти введення в школах роздільного навчання для хлопчиків і дівчаток. Так, опитані хлопці кажуть, що «без дівчат не було б стимулу вчитися. До школи не хотілося б іти. Клас був би з поганою дисципліною».

При цьому більшість опитаних дівчаток (15 із 27) незадоволена стосунками з однокласниками. Дівчата говорили, що хлопчикам з їхнього класу не вистачає вихованості, пристойних манер, серйозності, культури поведінки, поступливості, вміння підтримати, сміливості брати на себе відповідальність, словникового запасу, вміння слухати, чесності, врівноваженості, мужності.

Хлопці ж писали, що їхнім однокласницям не вистачає ентузіазму, сміливості, вміння за себе постояти, дисципліни, відкритості, відвертості, товариськості, розуму, поваги до однокласників. Втім, навіть навпроти цього питання деякі хлопці ставили прочерк, а також писали «всього вистачає» або «не знаю, тому що ми не спілкуємося». І якщо 15 дівчат із 27 сказали, що їм не подобається формат спілкування, який існує між однокласниками і ними, то з 22 хлопців «незадоволених» однокласницями виявилося лише п'ятеро.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Вікторії Сорокопуд «Однокласники і однокласниці: хто ким більше незадоволений?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі