Обов'язкове введення паркоматів відклали на три місяці

Поділитися
Уряд відтермінував обов’язкове встановлення паркоматів чи автоматичних в’їзних-виїзних терміналів на парковках, які мали бути встановлені не пізніше 1 січня 2012 року відповідно до постанови Кабінету міністрів України 2009 року № 1342.

Як повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, відповідний проект уряд погодив 16 січня.

«Введення паркоматів відкладається на один квартал – до 31 березня включно. А до тих пір постанова Уряду абсолютно чітко визначає чинний на сьогодні механізм оплати – придбання відповідного талона, а також через паркомати і в’їзні-виїзні термінали. Тобто, сплачувати за паркування згідно постанови необхідно тільки там, де видають касовий чек. Крім того, щоб запобігти будь-яким можливостям тіньового обігу коштів, з 1 червня придбання паркувального талона стане можливим лише у безготівковій формі», – повідомив Анатолій Близнюк.

Також Міністр звернув увагу на те, що пункт 24 Правил паркування транспортних засобів, затверджених згаданою постановою Уряду, чітко зобов’язує саме оператора обладнати майданчики для паркування паркоматами і терміналами. Проте, за наявною в Мінрегіоні інформацією, місцеві органи влади також поставилися до нововведення формально та не вживали будь-яких заходів для широкого впровадження електронних пристроїв.

За словами А.Близнюка, велика кількість фанів на Євро-2012 створить додаткове навантаження на існуючу систему паркування автомобілів, крім того, далеко не усі міста, на відміну від мільйонників, мають достатньо розвинуту сферу паркування, а оператори ринку часто не мають достатнього обсягу коштів на значні інвестиції в придбання та обслуговування паркомату чи терміналу.

«Те, що вони повинні бути – безсумнівно. Це – детінізація, європейський і світовий підхід до справи», – заявив А.Юлизнюк.

За даними Мінрегіону, в Україні на початок 2011 року з 3080 майданчиків для платного паркування лише 116 були обладнані паркувальними автоматами, а ще 32 – в’їзними-виїзними терміналами, що разом складає менше 5% від загальної кількості. На початок 2011 року майданчиків для паркування, обладнаних паркувальними автоматами, найбільше було у Дніпропетровській області (62), Києві (30) та АР Крим (17). У більшості областей паркомати та в’їзні-виїзні термінали взагалі були відсутні.

На сьогодні, за орієнтовною оцінкою Міністерства, для обладнання усіх відведених майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити біля 7 тисяч паркоматів. Ці пристрої виробляються вітчизняними виробниками у Києві, Львові та Кривому Розі, а їхня вартість залежно від комплектації становить від 10400 до 48500 грн. У зв’язку із технічною можливістю (вітчизняні паркомати спроможні обслуговувати до 20 стоянкових місць одночасно) до відповідного пункту Правил паркування також внесли зміни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі