9 грудня «Будяк року» можуть отримати такі держслужбовці і організації:
Національний Банк України – в номінації «За найбрутальніше втручання в право на приватність». Установу звинувачують у виданні постанов, які не відповідають ЗУ «Про захист персональних данних», і є брутальним втручанням в право на приватність
Головне управління Міністерства внутрішніх справ у м. Києві – в номінації «За грубе порушення права на свободу мирних зібрань». Керівників управління звинувачують зокрема в «безглуздому і непропорційному використанні тисяч працівників міліції для охорони мирних зібрань» та «“присвоюванні” футболок “Спасибо жителям Донбасса” на акції 15 вересня 2011 року»
Міністр освіти України Дмитро Табачник в номінації «за систематичні порушення прав іноземних студентів». Міністр номінується за «Надання неякісної вищої освіти та не реагування на здирництво та махінації, що практикуються по відношенню до іноземних студентів»
Голова державної прикордонної служби України Микола Литвин в номінації «Найбільш інформаційно закритий орган влади». Цьому відомству закидають ненадання інформації про факт перебування осіб, не допущених на територію України, в ДП МА «Бориспіль», відмова повідомити причини недопуску як таким особам, так і їх представнику.
Заступник голови Київського районного суду міста Харкова Муратова Світлана в номінації «За бездіяльність у випадку порушення прав людини, порушення права на свободу та справедливій судовий розгляд». Автор заявки стверджує, що суддя допустила грубе порушення прав людини на захист від катування та поганого поводження, а також права на свободу та справедливий судовий захист.
Жовтневий районний суд міста Луганська в номінації «За порушення права на справедливий суд».
Міський голова м. Херсон Володимир Сальдо в номінації «За бездіяльність у випадку порушення прав людини»
Минулого року «Будяк року» отримали Анатолій Могильов, Валерій Хорошковський і Генадій Кернес.
Мета Антипремії – привернути увагу громадськості до брутальних порушень прав людини, що відбулися в державі протягом року, та стимулювати суспільну дискусію щодо небезпечних для прав людини тенденцій у вітчизняній правовій системі. Антипремія присуджується за найбільш ганебні та небезпечні порушення прав людини та основних свобод, що відбулися за минулий рік.